1 MİLYON LİTRE KAÇAK AKARYAKITA EL KONDU

(HABER MERKEZİ)-Akaryakıt kaçakçılığına yönelik Adana’nın da içinde bulunduğu 46 ilde eş zamanlı olarak ‘ÇENGEL-3’ operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda 1 milyon litre kaçak akaryakıta el konulurken, 91 şahsa adli işlem, 43 şahsa da idari işlem yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

“Akaryakıt kaçakçılığına yönelik 46 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘ÇENGEL-3’ operasyonlarında 91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapılırken, 1 milyon litre kaçak akaryakıta el kondu ve 13 milyon TL’lik vergi kaybı engellendi.

Sizlerin emeklerine, helal rızkına, bereketli kazancına göz diken her kim varsa karşılarında biz varız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın katılımıyla; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa, Van, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 46 ilde vergi kaybının önlenmesi,standart dışı akaryakıtın neden olduğu çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve suç gruplarının yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla ‘Çengel-3 Operasyonları’ düzenlendi.

Operasyonlarda;

-278 adrese arama yapıldı.

-1 milyon litre ve piyasa değeri yaklaşık 38 milyon TL olan kaçak akaryakıt ele geçirildi.

-91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapıldı.

-Toplamda 20.825.351 TL idari para cezası uygulandı.

Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede piyasa değeri yaklaşık 13 milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum.

Ülkemizin dört bir yanında kaçakçılara ve sahteciliğe karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” dedi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor