194 DÜZENSİZ GÖÇMEN, 40 ORGANİZATÖR YAKALANDI

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın da içinde bulunduğu 14 ilde, göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen ‘KALKAN-22’ operasyonunda, 40 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Bunlardan 37’si tutuklanırken, 3’ünün işlemleri de devam ediyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“14 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen ‘Kalkan-22’ operasyonlarında; 40 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. Organizatörlerden 37’si tutuklandı, 3’ünün işlemleri devam ediyor.

Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; insan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek.

Göç İdaresi Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde;

-Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucu, Kocaeli merkezli Kayseri, Manisa, Mersin, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak’ta göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen operasyonlar osnucu 25 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, bundan 25’i de tutuklanıd ve 86 düzensiz göçmen yakalandı.

-Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucu göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen operasyonda; 7 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 4’ü tutuklandı, 3’ünün işlemleri devam ediyor. 106 düzensiz göçmen yakalandı.

-Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucu; Ankara merkezli Bursa, Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa’da göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 8 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 8’i tutuklandı.

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Operasyonlar sonucu suçta kullanıldığı tespit edilen 14 adet araç ile çok miktarda dövize el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve göç idaresi başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle.”

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor