2019 İÇİN 2019 ADET FİDAN DAĞITILDI

2019 İÇİN 2019 ADET FİDAN DAĞITILDI

ADANA (BÖLGE)-Adana Orman Bölge Müdürlüğü ve Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi işbirlliği ile ziyaretçilere “Fidan dik orman olsun, yaşanacak yurdun olsun” slogonı ile 2019 yılı için 2019 adet fidan dağıtıldı.

Yeni yıla saatler kala AVM’ye gelen ziyaretçiler, kara selvi, adaçayı, fıstık çamı, defne, keçi boynuzu ve biberiye fidanları ile Noel Anne ve Noel Baba kostümlü maskot karakterler tarafından karşılandılar. 

Etkinliğe katılarak ziyaretçilere fidan dağıtan Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, her yıl olduğu gibi bu yıl da Optimum’un ev sahipliğinde, ziyaretçilere 2019 yılına girerken 2019 adat fidan dağıttıklarını söyledi.

Erol, “Halkımız, yeni yıla fidan dikerek girsin istiyoruz. Çünkü, fidan dikmek tüm insanlığa karşılıksız fayda sağlayan en değerli etkinliktir. Bu fidanlardan oluşacak ormanlar oksijen üreterek, çevre temizliğine katkı sağlayacak, toprak ve suyun temizliğine sigorta olacak, beşikten mezara her alanda yararlı ürünleri ile tüm insanlık için faydalı bir doğal kaynak sağlayacak” dedi.

Orman Bölge Müdür Erol, halktan beklentilerinin: yeni yıla fidan dikerek girmenin yanı sıra var olan ormanların da korunmasına için duyarlı davranmaları olduğunu sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLERİN SEVİNCİ

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak dağıtılan fidanlardan alan Karataş Atatürk ilkokulu 4B Sınıfı öğrencileri de büyük sevinç yaşayanlardan oldular.

Sınıf  öğretmeni ilknur Şahinarslan “Bugün öğrencilerimizle birlikte Optimum’da gerçekleşen fidan dağıtımı etkinliğine katılıp fidanlarımızı aldık. Eğitimciler olarak tek amacımız öğrencilerimizin beyinlerini bilgi ilge doldurmak değildir. Amacımız, onların iyi bir vatandaş olarak yetişmelerine de katkı sunmaktır” dedi.

Şahinarslan,  bu etkiliğe katılarak dağıtılan fidanları alıp kendi elleriyle dikecek olan öğrencilerin genç beyinlerine orman sevgisini aşılamanın önemine de değindi. Şahinarslan,  düzenleyecekleri doğa yürüyüşünde bu fidanları toprakla buluşturacaklarını kaydetti.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor