8 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNDE TRAFİK KATLİAMI; 68 ÖLÜ, 9 BİN 787 YARALI

(HABER MERKEZİ)-İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatili boyunca meydana gelen trafik kazalarının bilançosunu paylaştı. Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin 8 gününde toplam 68 kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini, 9 bin 787 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 günü olan Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü trafik kazalarında 49 kişi hayatını kaybetmiş, 7 bin 683 kişi de yaralanmıştı. Bayramın 7’nci ve 8’nci günleri olan Cuma ve Cumartesi günleri ise yaşanan trafik kazalarında 19 kişi öldü, 2104 kişi de yaralandı. Bayramın son günü olan Pazar günü ise trafik akışının daha fazla yoğun olması beklenirken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sürücülere uyarılarda bulundu.

Bakan Yerlikaya, emniyet ve jandarma trafik birimlerinin 24 saat aralıksız denetim ve radarla hız kontrollerine devam ettiğini belirtti. Bayram tatilinde sadece bir günde, 706 trafik kazasının meydana geldiğini, bu kazalarda 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1097 kişinin yaralandığını aktardı. Ayrıca, aynı gün içerisinde denetlenen 405 bin 88 araçtan 22 bin 975’ine hız ve radar işlemi, 37 bin 590’ına ise diğer ihlallerden işlem yapıldığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, bayram tatili boyunca yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diledi. Bu üzücü olaylar, trafik kurallarına uyulmasının ve dikkatli olunmasının hayati önem taşıdığını bir kez daha gözler önüne serdi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor