951 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ, 1129 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın da içinde bulunduğu 68 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik MERCEK-6 operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda 951 silah ele geçirilirken, 1129 şahıs da gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı  kapsamlı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“68 ilde son 4 günde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen MERCEK-6 operasyonlarında, 754 ruhsatsız tabanca, 20 uzun namlulu tüfek, 49 kurusıkı tabanca, 128 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 951 silah ele geçirilirken, 1129 şüpheli şahıs da gözaltına alındı.

Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız.

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından İstanbul, İzmir, Adana, Bursa,Samsun, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Rize, Antalya, Sakarya, Şırnak, Manisa, Balıkesir, Hatay, Kütahya, Ordu,Elazığ, Kahramanmaraş, Kastamonu, Osmaniye, Eskişehir, Kayseri, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Aksaray, Aydın, Uşak, Ağrı, Düzce, Giresun, Kars, Malatya, Yalova, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Burdur, Çorum, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Isparta, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Mardin, Niğde, Batman, Bingöl, Kırklareli, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Bilecik, Denizli, Erzincan, Muş, Tunceli’de yapılan MERCEK-6 operasyonlarında 754 ruhsatsız tabanca yakalandı.

Bazı şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

-İstanbul’da 181 tabanca, 4 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 209 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-Adana’da 51 tabanca ele geçirildi. 76 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-İzmir’de 52 tabanca ele geçirildi. 60 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-Samsun’da 36 tabanca ele geçirildi. 46 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-Ankara’da 30 tabanca ele geçirildi. 46 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

-Bursa’da 36 tabanca ele geçirildi. 63 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı ve kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum.

Aziz milletimiz müsterih olsun: Ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek” dedi.

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor