ADANA 8. LEZZET FESTİVALİ 18-20 EKİM GÜNÜ YAPILACAK

Adana markası haline gelen Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne ilişkin bir değerlendirmede bulunan Vali Köşger,  gastronomisiyle dünya çapında bilinirliği artan Adana’mızın artık lezzet tutkunlarının rotasında yer aldığını dile getirdi. Binlerce misafiri ağırlayan, konferanslarla, yemek atölyeleriyle birçok ilke imza atan festivalin bu yıl 18-20 Ekim’de düzenleneceği bilgisini veren Vali Köşger, “Tüm paydaşlarımızla büyük emekler vererek düzenleyeceğimiz festivalimizin her sene olduğu gibi bu yıl da göz dolduracağına eminim. Şimdiden gerek yurtiçi gerekse yurtdışından misafirlerimizi lezzet dolu bir eğlenceye beklediğimizi ifade etmek isterim. 18-20 Ekim tarihlerinde rotanız Adana olsun.” şeklinde konuştu.

 

 

(HABER MERKEZİ)-Ülkemizin en renkli ve en dikkat çekici organizasyonlarından biri olan  8. Uluslararası Adana Lezzet Festivali için geri sayım başladı.

Adana Valiliğinin ev sahipliğinde belediyelerin, odaların ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen 8. Uluslararası Adana Lezzet Festivali bu sene 18-20 Ekim’de ziyaretçilerini ağırlayacağı festivalle ilgili çalışmaların hızla sürdüğü bildirihldi.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında belediye başkanları, oda başkanları ile diğer kurul üyelerinin katılımıyla düzenlenen Uluslararası Adana Lezzet Festivali Üst Kurul Toplantısı’nda festivalin hazırlık süreci ele alındığı ve bu yıl geçen yıllardan daha muhteşem geçmesi için sıkı bir çalışma başladığı bildirildi.

Toplantının ardından Adana’nın zengin kültürünü yansıtan ve bir Adana markası haline gelen Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne ilişkin bir değerlendirmede bulunan Vali Köşger,  gastronomisiyle dünya çapında bilinirliği artan Adana’mızın artık lezzet tutkunlarının rotasında yer aldığını dile getirdi.

Bunda Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin büyük bir katkısı olduğunu ifade eden Vali Köşger, “İlimizin ünü sınırları aşan lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla 2017 yılından bu yana düzenlediğimiz festivalimiz, her geçen yıl zenginleşen içerikleriyle ülkemizin en canlı, en dinamik organizasyonlarından biri haline gelmiş durumda. Çünkü eğlence ile lezzeti harmanlayan festivalimiz; Adana’nın sıcakkanlı ruhunu, şehrimizin güzel atmosferini yansıtmayı başarıyor.” dedi.

Binlerce misafiri ağırlayan, konferanslarla, yemek atölyeleriyle birçok ilke imza atan festivalin bu yıl 18-20 Ekim’de düzenleneceği bilgisini veren Vali Köşger, “Tüm paydaşlarımızla büyük emekler vererek düzenleyeceğimiz festivalimizin her sene olduğu gibi bu yıl da göz dolduracağına eminim. Şimdiden gerek yurtiçi gerekse yurtdışından misafirlerimizi lezzet dolu bir eğlenceye beklediğimizi ifade etmek isterim. 18-20 Ekim tarihlerinde rotanız Adana olsun.” şeklinde konuştu.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor