Adana Final’de Doğan Cüceloğlu izdihamı

ADANA (BÖLGE)-Final Eğitim Kurumları Eğitim Danışmanı Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu, “Ailede İletişim ve Başarı” konulu semineriyle Adana Final Okulları velileri ile buluştu. Cüceloğlu, salonu doldurup semineri sahneden ve lobiden dinleyen velilere,  “Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel öğüt, elinden gelenin en iyisini yaptığından emin ol ve bunu yaparken yeterince gayretli ve hevesli miydin diye kendine sor,” olmalı dedi.

Adana Final Okulları’nda her yıl veli seminerleri kapsamında düzenlenen etkinliklerin konuğu Final Eğitim Kurumları Eğitim Danışmanı Prof.Dr.Doğan Cüceloğlu oldu. Okulun tiyatro salonunda düzenlenen seminere, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü Turhan Orhan, okul yöneticileri ve öğretmenleri ile birlikte salonu dolduran veliler katıldı. Cüceloğlu’nu dinlemeye gelen veliler salonu doldurunca, bir kısım veliler semineri sahneden ve lobiden dinledi.

“Okul başarısı mı meslek başarısı mı?” sorusuyla interaktif olarak seminere başlayan Cüceloğlu, evlilik ve aile başarısının önemi ile devam etti. Hayatın içinden verdiği örnekler ile sağlıklı iletişimi ve buna bağlı olarak hayat başarısının ipuçlarını anlatan Cüceloğlu, “Birbirimizi tanıdığımız anda iletişim başlar. Birbirimizin hayatlarına tanıklık ederiz. Bu yaklaşım yaşamın her anında sosyal kimliklerimiz ve öz kimliklerimizle iletişim olarak karşımıza çıkar. Sosyal kimlik; kültür, normlar ve değerleri içerir toplumdan topluma değişir. Öz kimlik ise bizi biz yapan özelliklerimizdir ve değişmez. Öz öze, insan insana iletişim ile hayatın anlamını yakalarız. Siz bu okulda öğretmen olarak, öğrenci olarak ne kadar varsınız? Öğretmen öğrenci olarak değil öz öze değerek konuşmaya başladığınız andan itibaren her şey değişir insan insana paylaşımlar düzeyine çıkarız”, dedi.

Büyük bir ilgi ile kendisini dinleyen velilere son olarak, “Çocuklarımızın gönlünün muradını keşfetmesine yardımcı olmakla yükümlüyüz”,  diyerek seminerini tamamladı.

Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, esprili anlatımıyla izleyenleri etkileyen Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’na günün anısına Adana İşi Büyük Saat heykelini takdim ederek bu güzel seminer için teşekkürlerini sundu.

Cüceloğlu seminer sonrası Adana Final Okulları velileri ile sohbet ederek kitaplarını imzaladı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor