ADANA’DA 12 UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ, 266 KİŞİ TUTUKLANDI

(HABER MERKEZİ)-Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde uyuşturucu çetelerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 12 uyuşturucu çetesi çökertilirken, yakalanan 282 çete şüpheliden 266’sı tutuklandı. Sokak satıcılarına yönelik kapsamlı operasyonda, modern soruşturma taktikleri bir arada kullanılarak kurumlar arası eşgüdüm ve işbirliğinin en üst noktada sağlanmasıyla 242 adrese 03.05.2024 tarihinde saat 04.30’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.. Operasyona katılan 586 polisten oluşan 2855 polisten, 282 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 266’sı tutuklandı, 11’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı ve 2’si savcılık ifadelerinden sonra serbest bırakıldı. Şüphelilerden 3’ünün ise emniyetteki operasyonları devam ediyor.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, operasyon hakkında yaptığı açıklamada, gençlerin durumunun korunması konusunda kararlılık mesajı verdi. Vali Köşger, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sulandırmaya çalışan çeteleri ve sokak satışlarına yönelik yapılan bu operasyondan dolayı İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizi tebrik ediyorum. Adana’daki 12 farklı suç çetesinin işleyişi tespit edilerek çökertildi. Ülke tarihimizde tek bir operasyon en 282 şüpheliden 266’sı tutuklandı ve ülke genelinde gençlerin ayrıntılarına ulaşan tehditlere karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da operasyon ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Uyuşturucu Satıcılarına yönelik son 3 gündür Adana Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen “NARKOÇELİK-21” operasyonlarında 12 ayrı uyuşturucu suç çetesi çökertildi.

Operasyonlarda uyuşturucu suç çete üyesi 282 şüpheli yakalandı, 266’sı tutuklandı, 11’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Adana İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; 586 ekip, 2 bin 855 personel, 10 özel harekat unsuru, 3 hava aracı, 1 helikopter, 23 narkotik dedektör köpeğinni katılımıyla Adana’da ‘Narkoçelik-21’ operasyonları düzenlendi.

NARKOÇELİK-21 operasyonunda EGM tarafından Türkiye’de tek operasyonda 266 tutuklama ile en yüksek tutuklama oranına ulaşıldı.

Operasyonları koordine eden Adana Valiliğimizi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor