Adana’da müzik ziyafeti

(HABER MERKEZİ)-Cumhuriyetimizin 100. Yılında 2. Adana Oda Müziği Festivali Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonunda verilen 4 konser ile başarıyla gerçekleşti.

Adana Rotary Kulüpleri Festivali Destekledi

Adana, Seyhan, Güney, Çukurova, Tepebağ, 5 Ocak, Taşköprü, Anatolia ve Osmaniye Rotary Kulüpleri, diğer sivil toplum örgütleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen 2. Adana Oda Müziği Festivali Adanalı dinleyicilerin yoğun ilgisiyle şehrimizde bir sanat şöleni yaşattı.

Adana’da Yetişmiş Sanatçıların Vefası

Festival kapsamında çoğunluğu Adanalı veya Adana’da yetişmiş ve sanat hayatlarını Avrupa’da devam ettiren genç sanatçılar olmak üzere, Türk ve yabancı 16 sanatçı tarafından 4 gün boyunca oda müziği ziyafeti yaşatıldı. İlki geçen yıl yapılan festival hakkında konuşan Adana Rotary Kulübü Dönem Başkanı Prof. Dr. Özgür Yaycıoğlu “Rotary Kulüpleri olarak bu festivalin Adana’da uzun yıllar devam etmesi için elimizden gelen katkıyı sunmaya kararlıyız” dedi.

Rotary Kulüpleri Sayesinde İlk Defa Konsere Gittiler

Adana’lı dinleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Rotary Kulüpleri tarafından da daha önce herhangi bir konsere gitmemiş olan erişkin, çocuk, engelli ve özel gereksinimli bireylerin konserlere dinleyici olarak katılımı sağlandı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor