ADANA’NIN İŞGALDEN KURTARILIŞININ 100.YILI ÇİN VALİLİK’TE TOPLANTI YAPILDI

ADANA’NIN İŞGALDEN KURTARILIŞININ 100.YILI ÇİN VALİLİK’TE TOPLANTI YAPILDI

Adana Valisi Süleyman Elban’ın başkanlığında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Alparslan Türkeş  Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Pprof.Dr.Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Zafer Öz ve Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Hayri Levent Yılmaz ile komite üyeleri katıldı.

ADANA (BÖLGE)-Gazeteniz BÖLGE tarafından başlatılan Adana’nın düşman işgalinden kurtarılışının 100. Yılı nedeniyle muhteşem  bir törenle kutlanması yönündeki kampanya devam ederken, Adana Valisi Süleyman  Elban da seri toplantılar yaptı..

Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay,  Vali Yardımcısı Zafer Öz, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz ile komite üyeleri katıldı.

Vali Elban, dün de konuyla ilgili olarak Kurul üyeleri ile bir araya geldi ve çalışmalar masayla yatırıldı.

 Adana Valisi Süleyman Elban, “5 Ocak 2022, ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü. Şanlı kurtuluş tarihimizin önemli adımlarından biri. Milletimiz, kurtuluş mücadelesi verirken haksız işgallere karşı gelirken ülkemizin tarihine silinmeyecek bir destanı altın harflerle yazmıştır. Bizler her yıl biraz daha artan coşku ve gururla kurtuluş mücadelemizi kutluyoruz. Önümüzdeki yıl, kentimizin kurtuluşunun 100. yıl dönümü olması vesilesiyle ilimizin tüm ilçelerinde şanlı tarihimize yakışacak etkinlikler gerçekleştireceğiz.” diyerek etkinliklerin planlanmasında emeği geçecek herkese teşekkür etti.

Toplantı, görüş alışverişinde bulunulmasıyla sürdü.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor