AK PARTİ ADANA İL BAŞKANI İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLERE SAHİP ÇIKTI

İl Başkanı Ozan Gülaçtı, “Sosyal Belediyecilik tanımını dillerinden düşürmeyenler ne yazıkki; sosyal belediyeciliğin en temel unsurlarını dahi hayata geçiremez durumdalar” diyerek, CHP’li belediyelerin enflasyonun çok üzerinde, %300-400’lere varan oranlarda yaptığı zamları tablolarla gösterdi.

 

 

(HABER MERKEZİ)-AK Parti Adana İl Başkanı Ozan Gülaçtı düzenlediği basın toplantısında CHP’li Belediyelerin hukuksuz şekilde işten çıkardığı öne sürülen  işçilere sahip çıkarak, İl ve İlçe Yönetiminde görev alan hukukçu üyeler aracılığıyla  mağdur işçilerin dava süreçlerini ücretsiz olarak takip edeceklerini belirterek işçilerden alınan vekalet AK Parti’de görev alan hukukçulara verildi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK SÖYLEMİ

AK Parti Adana İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında CHP’li Belediyelerin icraatlarına ve gündemdeki konuları içeren açıklamalar açıklamalarda bulunan  Başkan Gülaçtı şöyle dedi;

“Sosyal Belediyecilik tanımını dillerinden düşürmeyenler ne yazık ki; sosyal belediyeciliğin en temel unsurlarını dahi hayata geçiremez durumdalar”

CHP’li belediyelerin enflasyonun çok üzerinde, %300-400’lere varan oranlarda yaptığı zamları tablolarla gösteren Ozan Gülaçtı, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Öncelikle belediyelere ait sosyal tesislerde ve hizmet alanlarında yapılan fahiş zamlardan bahsetmemiz gerekiyor. Devletimiz Pandemi döneminden bu tarafa onlarca kalemde büyük sübvansiyonlar gerçekleştirmesine, tüm ekonomik zorluklara rağmen belediyelerin gelir kalemlerinde en ufak bir kesinti yapmamasına hatta tam aksine birçok yeni kalemde yeni destekler veriyor olmasına rağmen sosyal yardım sınıfına girebilecek hizmetler de dahi fahiş zamlara tanıklık ediyoruz.”

BORÇ BELİRSİZLİĞİ

Cumhuriyet Halk Partisi Belediyelerinde görevi devralan Belediye başkanlarının seleflerini üstü örtülü olarak borç batağında belediyeler bırakmakla suçladıklarını mevcut gelişmeler üzerinden anlatan Gülaçtı, “Ancak ne yazık ki bu başkanlar belediyelerin borç tutarları ve muhteviyatı hakkında kamuoyuna bir açıklama yapmıyorlar” dedi.

İŞÇİ, EMEKÇİ KIYIMI

Son olarak hukuksuz şekilde işlerine son verilen işçi ve emekçiler hususuna değinen ve Adana’nın büyük bir yönetimsel zafiyet içerisinde olduğunu belirten Başkan Gülaçtı;

“Cumhur İttifakımızdan teslim aldıkları tüm Belediyelerde haksız ve hukuksuz şekilde tabiri caizse işçi kıyımı yapanlar, trajikomik bir şekilde önceki dönemde kendi partilerinin yönettiği belediyelerde de işçi, emekçi kıyımı yapıyorlar.

Ceyhan’da, Seyhan’da, Çukurova’da da işçi, emekçi hatta memur kadroları üzerinde yaşanan olumsuzluklar kamuoyuna yansıyor. Adana’mız adına bu yönetimsel zafiyet ve kaos ortamını üzülerek izliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gülaçtı; “Biz dün olduğu gibi bugün de, aynı şekilde emekçi kardeşlerimizin yanında durarak, onların haklarını savunarak haklarının iadesi için gereken tüm desteği sağlamak noktasında kararlıyız. AK Parti İl Başkanlığı olarak; İl ve İlçe yönetimlerimizde yer alan avukatlarımız eliyle, ücretsiz olarak emekçi kardeşlerimizin vekâletlerini alıyoruz ve işe iade süreçleri gerçekleşene kadar hukuki zeminde mücadeleyi onlarla birlikte üstleniyoruz.” dedi.

Basın toplantısının ardından AK Parti İl ve İlçe yönetiminde görev alan hukukçu üyeler mağdur işçilerin vekaletlerini basın önünde teslim alırken, aileleriyle birlikte de fotoğraf çektirildi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor