AK Parti İl Gençlik Kolları’ndan açıklama

ADANA (BÖLGE)-AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı meclis üyelikleri ile ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “Ak Parti Adana İl Gençlik Kolları olarak Cumhur ittifakının Meclis Üyelikleri listelerinde genç arkadaşlarımıza gösterdiği teveccüh Adananın en büyük nüfusuna sahip iki merkez ilçesinde birinci  sıralarda diğer bütün ilçelerimizde de toplam 43 arkadaşımız  Meclis Üyesi Adaylığı listesine yazılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarının meclis üyelikleri listeleri ile ilgili serzenişleri, hâkli serzenişler olup Cumhuriyet Halk Partisinin kendi gençlik kollarını görmezden gelip gençliği liste dışı bırakmasını, Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakının siyasi oluşumlarında, gençliğe verdikleri değeri üzülerek görmekteyiz. Ne acı ki anayasa değişikliğinde seçilme yaşının 18’e düşürülmesine de karşı çıkan CHP bugün yine gençlere yer vermeyerek gençliğe güvenmediğini tekrar göstermiştir.

Gençlik politikasının muhtevasında olmazsa olmaz etken unsurlar; gençlerin demokrasinin aktörleri olması, toplumla bütünleşmeleri, daha ziyade sivil toplum ve emek piyasasında ön planda olmalarını sağlayacak bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirici ve tecrübe kazanmalarının önünü açacak politikalardır. Siyaset arenası içerisinde bulunan tüm siyasi partilerin genç mensuplarına gerekli değerin verilmesi gerektiği kanısındayız.

Bir tarafta yarının sahipleri olan biz gençlere siyasette yer vermeyen, gençliğin heyecanına ortak olmayan, gençliğin potansiyeline inanmayan bir Millet ittifakı, diğer tarafta ise GENÇLİĞE YER VERMEK USTALIĞIN ŞİARINDANDIR DİYEN, GENÇLİĞİ YEDEK KULÜBESİNDE DEĞİL İLK 11’DE SAHAYA SÜREN, 2023, 2071 HEDEFLERİNE ORTAK EDEN, GENÇLİĞE HER ZAMAN SAHİP ÇIKIP ONLARA İNANAN BİR CUMHUR İTTİFAKI…

Cumhur ittifakı dışındaki siyasi oluşumlarda bulunan genç kardeşlerimiz ile Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanı Sn Devlet Bahçeli beyin gençliğine mensup olmalarını isterdik. Zira Cumhuriyet Halk Partisinin gençlik kadrolarında bulunan kardeşlerimizin siyasette varoluş mücadelesi verdiklerini fakat uzak tutulduklarını bilse idik , siyasi çalışmalar yürüten  bu genç kardeşlerimizi Cumhur ittifakının bizlere verdiği değeri anlatarak kardeşlerimizi Cumhur ittifakına davet eder, meclis üyesi aday listelerine dahil olmalarına vesile olabilirdik.. Biz Gençleri  gerek yerel gerek ulusal boyutta yönetim kadrolarına dahil eden gençliğe verdiği önemi daima gösteren partimize teşekkür eder. cumhuriyet halk partisinin ve Millet İttifakının , Partimizin mensup olduğu Cumhur İttifakından  feyz  almasını tavsiye ederiz.”

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor