Akay’dan Kadın emeğine övgü

(HABER MERKEZİ)-Seyhan Belediyesi’nin, 8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştireceği etkinlikler “Kadın Emeği Panayırı” ile başladı.

Etkinlik kapsamında Ahmet Kalfa Sokağındaki Panayırda,  8 Mart tarihlerine kadar kadınların ürettiği ürünlerin sergilenmesine başlandı.  Şehitler nedeniyle açılış yapılmadan, sessiz ama içerik dolu Kadın Emeği Panayırının ilk gününe Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da katıldı. Başkan Akay, kadınların el emeği göz nuru el işlerini tek tek inceledi.

KADINLARIN EMEĞİNE ÖVGÜ

Stantlarda görev alan kadınlarla sohbet eden Başkan Akay, kadınların emeğinin önemine değindi. Kadınların fırsat bulduğunda neler yapabileceklerinin örneklerini görmekten mutlu olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Kadın her alanda üretkendir. Hayatın her alanında fırsat verildiğinde başarılı olacağını her zaman göstermiştir. Siyasette, sosyal yaşamda, bilimde, kültür ve sanatta tabiî ki üretimde de başarılı olmuştur. Hayatın her alanında kadınlarla yan yana olmaktan mutluluk duyuyoruz. 8 Dünya Kadınlar günü etkinliklerimizle de kadının toplumdaki önemini vurgulamaya çalışacağız” dedi.

KADIN EMEĞİ PANAYIRI 8 MART’A KADAR AÇIK

Stant ziyaretlerinin ardından kadınların talebini kırmayarak yufka pişiren Başkan Akay fotoğraf çektirme isteğini de yerine getirdi. Seyhan Belediyesince 8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında yer alan “Kadın emeği Panayırı” 8 Mart Pazar Gününe kadar açık kalacak.  

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor