Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde akademik yıl başladı

(HABER MERKEZİ)-Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı törenle başladı. Törene Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, oda başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler de katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Rektör Tümay’ın yaptığı konuşmasının ardından da TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal “Acil Çözüm Gerektiren Güçlüklere Karşı Yenilikçi Bilim ve Teknoloji Yaklaşımı” konusuyla üniversitenin açılış dersini yaptı.

Tören sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Sayın Yavuz Selim Köşger; üniversitelerin sosyokültürel ve ekonomik gelişmenin, birlikte yaşama kültürünün odak noktası olduğunu belirterek kentimiz adına önemli bir kazanım olan Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin yeni akademik yılının üniversitemize, akademisyenlerimize, öğrencilerimize ve kentimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor