Ataşbak; “Bu Projeyle Gençlerimizi Kazanacağız”

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına İl Müdür Vekili Abdulkadir Ataşbak, Çukurova Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Dr.Lütfi Altınsu tarafından imzalanan protokol sırasında bir açıklama yapan Adana Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Abdulkadir Ataşbak, projenin hayata geçmesi ile dezavantajlı gençleri kazanacaklarının altını çizerek şunları kaydetti. “Proje kapsamında Adana’nın göçten fazlasıyla etkilenmiş olan güney mahallelerinde, gerek okulunu yarıda bırakmak zorunda kalmış, gerekse çeşitli zararlı alışkanlıklara bulaşmış gençlerimizi sporla buluşturarak, onların dezavantajlarını ortadan kaldırmak istiyoruz. Toplumla bütünleşmelerini ve sosyal hayata katılım süreçlerini hızlandıracağız. Yürütülecek çalışmalarda dezavantajlı grupların kendilerini rahatça ifade edebilmelerine önem verilerek, akran grupları ile kaynaşmaları sağlanacaktır.”

Projenin imza protokolü esnasında, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Proje Koordinatörü Nida Kaya’da hazır bulundu.

Proje kapsamında verilecek eğitimler:

12 Mart 2019 da başlayacak ve 4 gün sürecek ve Adana Gençlik Merkezinde başlayacak olan eğitimlere, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ile Halk Eğitim Merkezi çalışanları katılacaktır.

Spor eğitimine yönelik olarak; dezavantajlı çocuklarımızı ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek onları çeşitli sportif faaliyetlerde eğitmek, fiziksel ve ruhsal yönden geliştirmek, zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak, sporu bir yaşam şekli haline getirmek, ebeveynler ile iletişim halinde olmak,

1. Etkili İletişim Yetenekleri (Kendini Özümseme Tanıma, Kendini Doğru İfade İle Anlatmak, Konuşmacıyı İlgili ve Etkili Şekilde Dinleme, Empati Kurmak, Ön yargısız davranmak, Hoşgörülü olmak, Eleştirilere Açık Olmak, Sesleniş, Ses seviyesi, Beden Dili ve Göz Teması Oluşturmak)

2. İyi Bir Dinleyici Olmak (Karşındaki Kişinin Duygu Ve Düşüncelerini Algılama)

3- İletişimde Yapılan Hatalı Davranışlar (Komut Vermek, Gözdağı Vermek, Nasihat Vermek, Suçlamak ve Küçümsemek

 4. Beden Dili (Duruş, Göz Teması, Jest ve Mimikler, El ve Kol Hareketleri, Konuşma, Ses Tonu)

5- Atölye çalışmaları yapılacaktır. Talep edilen teknik destek kapsamında Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan  personeller ile Şakirpaşa ve Seyhan Halk Eğitim Merkezinde görevli antrenörler 12 Mart 2019 tarihinden başlayarak  4 gün süreyle bu eğitimlerden yararlanmış olacaktır.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor