BALCALI HASTANESİ’NDE GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

(HABER MERKEZİ)-Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, Balcalı Hastanesi’nde güçlendirme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü yapılan açıklama şöyle;

“Basına ve Kamuoyuna,

Balcalı Hastanemizin depremler sonrasında yapılan tetkik, tahkik ve performans analizleri sonucunda orta hasarlı olduğu kesinleşen bloklarında güçlendirme çalışmaları devam etmektedir.

Hastalarımıza hizmetimiz, Hematoloji-Onkoloji binamız, Yüreğir Devlet Hastanesi yerleşkesi, acil servisimiz, kampüsümüz ve Yüreğir Devlet Hastanesinde belirlenen polikliniklerde kesintisiz olarak devam etmektedir.

Güçlendirme çalışması devam eden poliklinik binamızın Mart ayı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Güçlendirme çalışmaları, temelde çok miktarda su çıkması gibi nedenlerle planlanandan daha uzun sürmüştür.

Yanık Merkezi, 4 yoğun bakım ünitesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, radyoloji ve girişimsel radyoloji gibi ünitelerimiz güçlendirilen blokta olup kısa süre sonra hizmete girecektir.

Halk Sağlığı binamızın güçlendirilmesi tamamlanmıştır ve son düzenlemeler yapıldıktan sonra 8 Mart’ta teslim alınacaktır.

B bloğumuzun güçlendirme projesi detaylı olarak tamamlanmış olup yapım ihale süreci devam etmektedir. A bloğumuzun güçlendirme projesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığımıza henüz teslim edilmemiş olup süreç yakından takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur. “

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor