Barut: Türkiye yangın yerine döndü

ADANA (BÖLGE)- CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Türkiye’de uzun süredir yaşanan ekonomik ve siyasi kriz nedeniyle ülkenin yangın yerine döndüğünü, geçim sıkıntısının ocakları söndürdüğünü söyledi.
“HERKES FERYAT EDİYOR”
Her geçen gün artan işsizlik ve yoksulluk nedeniyle yurttaşların ‘evine ekmek götüremez’ hale geldiğini belirten Barut, “Asırlık işyerleri kapanıyor, üreticilerimiz ve esnafımız kan ağlıyor, memurundan işçisine ve emeklisinden köylüsüne toplumun tüm kesimleri feryat ediyor, yoksulluk sarmalında kendini çaresiz hisseden insanlarımız ne yazık ki yaşamına son veriyor. İktidarın sorumsuz politikalarına karşın ülkemizin bu kaostan çıkması için mücadelemiz sürüyor” dedi.
“İKTİDAR ÇÖZÜM ÜRETMİYOR”
Türkiye’de son dönemlerde işsizlik, yoksulluk, borç ve geçim sıkıntısı gibi nedenlerle yaşanan intiharlara dikkat çeken CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Ülkemizi yangın yerine çeviren ekonomik ve siyasi kriz nedeniyle son dönemlerde çok fazla intihar olayları yaşanıyor. Geçinemediği, iş bulamadığı, atanamadığı, çocuğuna pantolon alamadığı, işsiz kaldığı, borcunu ödeyemediği, işyeri iflas ettiği gibi sıralanabilecek nedenlerle insanlarımız yaşamlarına son veriyor. Yoksulluk, geçim sıkıntısı, işsizlik ve borç gibi nedenlerle yaşanan bu trajediye iş başındaki iktidar bir türlü çözüm bulmuyor. Ekonomik krizin faturasını üretenler, çalışanlar, esnafından sanayicisine toplumun her kesimi ödüyor. Ocaklarımızı söndüren bu politikalara, yaşanan bu kaosa karşı mücadelemiz sürüyor. Umutsuzluğa kapılmadan, halkımıza bu kara tablonun nedenlerini ve sorumlularını anlatarak bunca zamandır ülkeyi yönetenlerin acizliğine karşı seferber olacağız. Güzel ve güneşli günler görmek, bolluk, refah, huzur ve barış içinde ‘daha yaşanabilir’ bir Türkiye için, bu yokluk ve yoksulluk düzeninin değişmesi için halkımızdan destek bekliyoruz.”

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor