Başkan Aydar’ın Oteli Projesi ‘Tasarruf Genelgesine’ takıldı

(HABER MERKEZİ)-Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın ‘Büyük Ceyhan Oteli’ projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak resmi gazetede yayımlanan ‘Kamuda Tasarruf’ genelgesine takıldı.

31 Mart seçimleri öncesinde Ceyhan Belediye binasını ‘Büyük Ceyhan Oteli’ yapacağını kamuoyuna duyuran Belediye Başkanı Kadir Aydar, seçim sonrası otel projesi için startı vermişti. Otel projesi inşasına başlamak için Başkan Aydar, Ceyhan Belediyesi hizmet binasını Murat Göğebakan Kültür Merkezine taşıyarak burada hizmet vermeye başladı. Ceyhan’ın ihtiyacı olan otel projesi için fizibilite çalışmaları yürüten Kadir Aydar’ın bu projesi; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan ‘kamuda tasarruf’ paketine takıldı.

KAMUDA YENİ BİNA YAPIMI VE KİRALANMASI YASAKLANDI

Kamuda tasarruf paketinde deprem riski olanlar hariç yeni bina alımı ve yapımı 3 yıl boyunca durdurulurken, yeni bina kiralanması da yasaklandı.

Kamuda Tasarruf paketine göre; Kamu kurum ve kuruluşları tarafından 3 yıl süreyle yurt içinde ve yurt dışında hiçbir şekilde yeni hizmet binası alınmayacak, kiralanmayacak, yapılmayacak veya bu amaçla arsa veya arazi satın alınmayacak, kamulaştırılmayacak.

Yeni lojman, her ne adla olursa olsun memur evi, kamp, kreş, eğitim, dinlenme ve benzeri sosyal tesis ve bunlarla ilgili arsa veya arazi satın alınmayacak, kamulaştırılmayacak, yeni kiralama yapılmayacak ve yeni inşaata başlanmayacak.

BELEDİYE ESKİ HİZMET BİNASINA MI DÖNECEK?

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın Büyük Ceyhan Oteli projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yürürlüğe giren kamuda tasarruf tedbirlerine takılması sonrasında akıllara ‘Ceyhan Belediyesi eski hizmet binasına mı dönecek?’ sorusunu getirdi. Kamuda tasarruf tedbirlerinin resmiyet kazanması sonrasında önümüzdeki günlerde Ceyhan Belediyesinden resmi bir açıklama yapılması öngörülüyor.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor