BİR HİZMET ATAĞI DAHA BAŞLATIYORUZ

BİR HİZMET ATAĞI DAHA BAŞLATIYORUZ

“Kendisini milleti uğruna feda eden kahramanlarına sahip çıkmayan milletler, yeni kahramanlar çıkartamayacaktır. Yeni kahramanlar çıkartamayan milletler ise, yok olmaya mahkumdur.”

Lider gazeteniz BÖLGE bu doğrultuda bir görev daha üstlenmiş, Adana’nın kurtuluşunda şehit ve gazi olan atalarımızın sonsuza dek yaşatılması için çalışmalara başlamıştır. onlara olan vefa borcumuzu kısmen de olsa ödeyebilmek için yola çıktık. Toplantılar yapıyoruz,. Bu konuda başta Adana Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanları ile Oda başkanlarından destek isteyeceğiz,projeler hazırlayacağız ve inşallah şehit ve gazilerimize yakışır bir eser meydana getireceğiz. İstiyoruz ki, herkes elini taşın altına koysun.. İstiyoruz ki, Adana topyekün olarak bu girişime destek olsun, hiç kimse bundan kendine kişisel pay çıkarmadan,  Adana halkı olarak elini taşın altına koysun..

Bunu neden ifade ediyoruz!

 BÖLGE geçmişte Marmara depreminden sonra bir daha yapılmayan Altın Koza için büyük kampanya başlatmıştı.. Çok büyük engellerle karşılaştık.. Başta Altın Koza Genel Müdürü Fevzi Acevit bütün gücüyle engel çıkardı.. BÖLGE de tüm gücüyle kamuoyu desteğini yanına aldı.. Büyük kampanyalar başlattık.. Oda başkanları ve siz değerli Adanalılar yanımızda oldu ..

Adanalı gazeteci-yazar Nebil Özgentürk, Adanalı sinema sanatçısı Menderes Samancılar, merhum Yılmaz Köksal ile film yapımcılarını uçak biletleri, otel masrafları  BÖLGE gazetesi tarafından karşılanmak üzere Adana’ya davet ettik.. Güzel ve etkili bir toplantı yapmış, daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’la toplu olarak görüşmüş ve kabul ettirilerek Altın Koza ile Adana’yı buluşturmuştuk..

Burada bir üzüntümüzü de ifade etmek isterim.. Adanalı film oyuncusu Menderes Samancılar, Haber Türk Televizyonunda Altın Koza ile ilgili programda “Ben ve bir grup arkadaşlarla birlikte Altın Koza”nın yeniden başlamasını sağladık” demesi, bizde şok etkisi yaratmıştı..

Bir sinema sanatçısının, Altın Koza’nın kendisi ve adını vermediği bir takım arkadaşları sayesinde hayata geçirilmesini söylemesi, en azından Nebil Özgentürk’e,merhum Yılmaz Köksal’a, film yapımcılarına¸oda başkanlarına ve Adana halkına karşı bir saygısızlıktı.. Bölge gazetesi olarak bizim adımızı vermemesi çok önemli değil, ama en azından kendi dünyasındaki arkadaşlarını söylememesi ve tüm   payı kendine vermesi gönlümüzde yara açmıştır.

Evet.. Giriş yazımızda ifade ettiğimiz “Kendisini milleti uğruna feda eden kahramanlarına sahip çıkmayan milletler, yeni kahramanlar çıkartamayacaktır. Yeni kahramanlar çıkartamayan milletler ise, yok olmaya mahkumdur.” Anlayışı ile şehit ve gazilerimizin ölümsüzleştirilmesi için, onlara olan vefa borcumuzu ödeyebilmek için yeniden yola çıkıyoruz.. Bu yolda tüm Adana halkından, Belediye Başkanlarından, Oda Başkanlarından ve gazeteci arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz..

  Çukobirlik’in kapanmasını çıkar çevrelerin engelini aşamayarak önleyemedik.. Düzenlediğimiz ekonomi kurultayına Ekonomi eski bakanlarından sayın Ufuk Söylemez’i, Adana milletvekilimiz sayın Halit Dağlı aracılığıyla Adana’ya davet ettik, halkı bilgilendirdi, çıkar çevreler aksini savundu ve Adana bugünkü durumuna geldi.

  Biz gazetecilik sorumluluğumuzu her ne pahasına olursa olsun sürdüreceğiz ve sürdürmeye devam edeceğiz.BÖLGE her zaman okurlarının, Adanalıların yanında olmuş, olmaya devam edecektir.. Biz Adana için tüm engelleri, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aşa aşa geleceğiz.. Halkın desteği bizim için yeterlidir..

Bir hikaye ile son noktayı koyalım;

Büyük İskender, bir gün bir fıçıda yaşayan Filozof Diogenes’i ziyaret eder. Filozof’un üzüntülü olduğunu gören İskender, Digenes’e  seslenerek ihtiyacının olup olmadığını sorar ve şu cevabı alır;

GÖLGE ETME BAŞKA İKSAN İSTEMEM

Evet. Gölge edilmesin yeter, biz Adana’yı seven gerçek Adanalılar olarak el ele verip Şehit ve gazilerimizi tarih sayfalarına yazdığımız gibi ziyaret edeceğimiz bir mekan da hazırlayacağız.EL BİRLİGİ İLE GÜÇ BİRLİĞİ İLE

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor