DİSK Emekli-Sen’den ÇGC’ye ziyaret

ADANA (BÖLGE)-DİSK’e bağlı Emekli-Sen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi, Mehmet Bunsuz ve Çukurova Şube Başkanı Temel Okur, Seyhan Şube Başkanı İbrahim Gültekin, Sarıçam Şube Başkanı Veli Ersoy ile Yüreğir Şube Üst Kurul Üyesi Sait Doğan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret etti. ÇGC Mali Sekreteri Mutlu Mete de ziyaret sırasında hazır bulundu.

Bunsuz ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, hedeflerinin emeklilere ikinci baharı yaşatmak olduğunu belirterek, ülkemizdeki emeklilerin her geçen gün alım güçlerinin düştüğünü, insanca bir yaşam sürebilmeleri için emekli maaşlarında günümüz şartlarına uygun düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Bunsuz, emeklilerin sesini duyurmanın mücadelesini verdiklerini belirterek, “Nerede bir emekli varsa onun yanında olacağız, örgütlenmesini sağlayacağız. Türk ekonomisine yaşamları boyunca hizmet veren emeklilerin, geri kalan yaşamlarını kimseye muhtaç olmadan sürdürebilmeleri için mutlaka bazı düzenlemelerin yapılması, emeklilere dönük sosyal projelerin hayata geçirilmesini istiyoruz. Hedefimiz; emeklilere ikinci baharı yaşatmaktır” dedi.

Emeklilerin kazanımlarını korumak ve daha da genişletebilmek için yola çıktıklarını belirten Emekli-Sen MYK Üyesi Bunsuz, gönüllü olarak hizmet verdiklerini, öncelikle Seyhan ve Çukurova’da örgütlendiklerini, Adana’da 10 şubede genel kurul aşamasını tamamlamak üzere olduklarını dile getirdi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, emeklilerin örgütlü bulunduğu yapıların olduğu gibi diğer sivil toplum örgütlerinin de destekçisi ve yardımcısı olduklarını söyledi. Başkan Esendemir Adana’ya katkı sunacak her türlü faaliyeti desteklediklerini dile getirdi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor