EducationUSA Adana öğrencilerinden Onat Dölekoğlu, ‘2024 NATO Youth Summit’e katıldı

(HABER MERKEZİ)-EducationUSA Adana öğrencilerinden Onat Dölekoğlu’nun ‘2024 NATO Youth Summit’e katılması Adana’da heyecan yarattı.

EdicationUSA Adana öğrencisi Onat Dölekoğlu Washington’da gerçekleşen ‘2024 NATO Youth Summit’e ülkemizi temsil etti.

EdicationUSA Adana öğrencisi Onat Dölekoğlu: “Yurt dışındaki eğitim olanaklarını araştırırken NATO Gençlik Zirvesi için verilmiş bir gönderi ile karşılaştım. Eğitimime ABD’de devam etmek ilgimi çektiği için, Miami, Florida’da gerçekleşecek olan bu zirveye başvurmaya karar verdim. Amerika Birleşik Devletleri’nde dahil olmak üzere farklı ülkelerden gelen 13 katılımcıdan birisi olarak seçildim. NATO, zirve süresince uçuş ve otel masraflarımı cömertçe karşıladı. Türkiye’den ilk ve tek katılımcı olarak Türkiye’yi temsilen, yarının genç liderleri olarak günümüzün problemlerini tartıştık ve çözüm önerilerinde bulunduk. Zirvede öğrendiğim en önemli şey ise, “Birlikten kuvvet doğar, ayrılıktan felaket.” Günümüzde ikinci kısım için çalışan daha çok insan var. Eğer her gün bunlardan birilerini kızdırmıyorsan, yanlış yapıyorsundur” dedi.

EdicationUSA Adana yetkilisi Tuba Bada ise “2024 NATO Youth Summit’e ülkemizi temsilen katılmak üzere seçilen öğrencimiz Onat Dölekoğlu’nu tebrik ederiz. Bu ülkemiz, Adana ve EducationUSA Adana olarak bizler için çok önemli ve çok kıymetli” ifadelerini kullandı.

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor