FULYA ÖZTÜRK’E ÖDÜLÜNÜ RAMAZAN SAYGILI VERDİ

(HABER MERKEZİ)-Ulusal ve uluslararası alanda gönüllülük kültürünün bir toplum değeri olarak yaygınlaştırılması için iyilik hikâyelerinin ortaya çıkarmak, ödüllendirmek ve toplumla buluşturmak amacıyla düzenlenen Kızılay Kırmızı Yelek Uluslararası Gönüllülük Ödülleri sahiplerini buldu. Adanalı gazeteci Fulya Öztürk, ödülünü, Kızılay’ın Adanalı 1. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı’nın elinden aldı.

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin hemen ardından arama kurtarma ekiplerinin bulunduğu kargo uçağı ile afet şehirlerine giden ve 63 gün boyunca bölgenin ihtiyaçlarının duyurulması için büyük çaba harcayan ve bu çabalarından dolayı “Medyanın Gönüllüsü” ödülüne layık görülen  Fulya Öztürk’e ödülünü veren Kızılay’ın Adanalı 1. Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, iyiliğin önemine vurgu yaptı.

Kızılay’ın gönüllü ordusunun topluma örnek olduğunu belirten Saygılı, bütün “iyi” insanları gönüllü ordusuna dahil olmaya davet ederek, bu kapsamda medya ödülüne layık görülen Adanalı Gazeteci Fulya Öztürk’e ödülünü verirken teşekkür edip, kutladı.

Saygılı, ulusal ve uluslararası alanda gönüllülük kültürünün bir toplum değeri olarak yaygınlaştırılması için iyilik hikâyelerinin ortaya çıkarmak, ödüllendirmek ve toplumla buluşturmak amacıyla bu yıl 3’ncü kez düzenlenen ödül töreninde, 6 Şubat depreminin yüzyılın felaketi olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Depremden tam 11 ilimiz etkilendi. Depremden etkilenen illerin toplam alanı Almanya gibi bir ülkenin toplam yüzölçümüne eşdeğer. Hiçbir şekilde öngörülemeyen bu duruma rağmen ekiplerimiz depremden etkilenen tüm illerde olağanüstü çaba harcamıştır. Kaybedilen canların telefisi yok ancak, ekiplerimiz iyilik elleriyle yaraların sarılmasına önemli katkı sumuştur. Tüm gönüllülerimizi yürekten tebrik ediyor, ülkemizin ve tüm insanlığın böylesine afetleri bir daha yaşanmamasını diliyorum.”

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor