Göçle gelen kadınlara teraryumlu rehabilitasyon

ADANA (BÖLGE)-Adana Büyükşehir Belediyesi Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, Afganistan, İran, Irak ve Suriye uyruklu göçmen kadınları, toplumla kaynaştırma ve uyum sağlamalarını kolaylaştırma amacıyla teraryum kursunda buluşturdu.

Uluslararası Göç Örgütü -BM Göç Kuruluşu ve Adana Büyük Şehir Belediyesi iş birliğinde, Adana Büyükşehir Belediyesi Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nde gerçekleyen Teraryum Atölyesi’nde (Fanus içinde bitki yetiştirme) göçle gelen insanların, toplumla uyumlarını hızlandıracak çalışmalar devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nde oluşturulan teraryum atölyesinde göçmen kadınlar, fanus içinde bitki yetiştirme becerisi ediniyor, sanatsal ürünler ortaya çıkarıyor ve kendileri gibi göçle gelen kadınların yanı sıra, Adanalı kadınlarla kaynaşma olanağı buluyor.

Kaynaştırma oyunları ile başlayan etkinlik teraryum (Fanus-Akvaryum içinde bitki yetiştirilmesi) yapımı ile devam etti.   

Etkinliğe Türkiye, Afganistan, İran, Irak ve Suriye uyruklu göçmen ve ev sahibi

Kadınlardan oluşan toplam 26 kadın katıldı.

Etkinlik sonunda motivasyon arttırıcı benzer etkinliklerin tekrarlanmasını talep eden katılımcılara, Adana Büyükşehir Belediyesi Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi bünyesinde devam edecek olan sanat atölyeleri, kültür-doğa gezileri ve spor aktiviteleri hakkında bilgi verildi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor