‘GÜÇLÜ YÜREKLER’E MAMA DESTEĞİ

(HABER MERKEZİ)Yüreğir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi sokak hayvanlarını da unutmadı. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir Hayvan Hakları Hareketi – Güçlü Yürekler Grubuna mama desteğinde bulundu.

Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, kurban bayramı öncesi sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere HAYKONFED, CANKODER, KİHAYKO’ya mama desteği sağlandı. Ayrıca gönüllülerden oluşan Yüreğir Hayvan Hakları Hareketi – Güçlü Yürekler ekibine de sokak hayvanlarına dağıtılması üzere mama yardımında bulunuldu.

Göreve geldiği günden bu yana sokak hayvanlarına yönelik çalışmalara her zaman destek olduklarını ifade eden Başkan Kocaispir, “Çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızda faaliyet gösteren gönüllülerimizle hep beraber bir platformda buluşmuş durumdayız” dedi. Kocaispir, özellikle son dönemde TBMM’de kabul edilen hayvan hakları yasasının da can dostlarımızın bundan sonraki hayatlarının idamesi bakımından çok önemli olduğunu dile getirdi. Onların da birer can olarak kabul edilmesi bakımından çok önemli olduğunu düşündüğünü ifade eden Kocaispir, son olarak şunları ekledi: “Can dostlarımıza eziyet yapanların cezalandırılması konusunda alınan kararı yürekten destekliyorum. Bu konuda emeği geçen milletvekillerimize, siyasi partilerimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Dernek yöneticileri ile gönüllüler ise duyarlılığı ve destekleri için Başkan Kocaispir’e teşekkürlerini iletti.

Görüntü linki; https://we.tl/t-oyLaXdKiAY

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Röportaj

    Sağlık

    Spor