Gündoğdu Vakfı’ndan 100 YILIN KADINLARI

(HABER MERKEZİ)-Gündoğdu Vakfı; Habitat işbirliğiyle “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Kadına İstihdam Ulusal Destek Programı”na başladı. Projede köylerimizdeki, ilçelerimizdeki ve şehrimizdeki kadınlarımızla bir araya geliniyor.

 1. GÖKHAN GÜNDOĞDU: DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “Vakfımız özellikle kadın istihdamı ve kız çocuklarımızın eğitimine çok hassas ve önem veriyor. Projemiz Adana’mıza, kadınlarımıza hayırlı olsun. İyiler hep kazanacak. Kadınlarımıza desteğimiz sürecek” dedi.

PROJENİN AMAÇLARI

Günümüzde işsizlik ve istihdam, sonuçları açısından toplumların en önemli sorun alanlarından birini oluşturmaktadır. Toplumsal refah ve kalkınma açısından bu sorunun çözümü önemli bir husustur. İstihdam sorunundan etkilenen kadın işgücünün çalışma hayatına dâhil edilmesi, toplumsal kalkınmada önemli bir etkendir. Kadın işgücünün mevcut durumunun ortaya konulması bu yönde izlenecek politikalara ışık tutacaktır. Kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların işgücü piyasasına katılımları önündeki kültürel ve diğer engelleri azaltacaktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Röportaj

  Sağlık

  Spor