HÜSEYİN ORHAN SEYHAN’A ADAY

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı olan Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü ve CHP Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Orhan, düzenlediği basın toplantısında projelerini anlattı. Orhan, “Seyhan ve Büyükşehir’deki tecrübelerim ile yaşam tecrübelerim Seyhan’da çok daha iyi projeler yapabileceğimizi gösterdi. Başkan olursam eğer projelerimi gerçekleştirirken, sivil toplum kuruluşlarıyla yan yana durmaya çalışacağım” dedi.

***

 

ADANA (BÖLGE) – Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı olan Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü ve CHP Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Orhan, gazetecilerle tanışma toplantısı düzenleyerek, projeleri hakkında bilgi verdi. “Bugün Seyhan Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlerle paylaşmak istiyorum” diye söze başlayan Orhan, kendini tanıtarak; “1981 doğumluyum. İlk, orta, lise, üniversite, yüksek lisans, iş sağlığı ve güvenliği, meslek hayatımın tamamını Adana‘da tamamladım” dedi.

‘’SİYASETE SEYHAN BELEDİYESİNDE BAŞLADIM’’

Kendinden bahsettikten sonra Seyhan Belediyesi’ndeki çalışma hayatına değinen Orhan, “Diğer adaylardan farklı olarak, diğer siyasilerden farklı olarak bizim kurduğumuz ilişkiler biraz daha dostane ilişkilerdi. Siyasete ve yerel yönetimlere girdiğim ilk alan Seyhan Belediyesi’dir. 2014 yılında ön seçimde girdim. O dönem Zeydan Karalar’ın Seyhan Belediyesi’ni de almasıyla benim için yerel yönetimler hayatı başlamış oldu. Seyhan Belediyesi’nde Seyhan İmar AŞ’nin genel müdür vekili olarak göreve başladım. Burada özellikle Türkiye’de, dünyada sosyal demokrat belediyeciliğin gerekliliklerinin yerine getirilmesi için projeler üretmeye çalıştık. Çoğunu başardık, çoğunu duydunuz. Bu projeleri hayata geçirmek benim için yerel yönetimlerin özel sektörden daha kıymetli olmasına yol açtı” diye aktardı.

‘’SEYHAN, KÜLTÜREL BİR MOZAİKTİR’’

Orhan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Seyhan nedir? diye baktığımız zaman şunu anlatayım. Benim ailem de sosyoekonomik nedenlerden dolayı Adana’ya göç eden ailelerden birisi. Seyhanlının yapısı inanılmaz renklidir. Seyhan rengarenk bir yapıya sahiptir. Evet, bir metropoldür; ama Seyhan’da tüm renkleri görebilirsiniz. Anadolu’nun tüm renklerini görebilirsiniz. Bu Adana’ya da yansımıştır. Kendi içinde bulunduğu renkleriyle, dışarıdan gelen renkleri bir araya getirip çok güzel bir mozaik oluşturdu. Bunun zaten Adana yaşamına da inanılmaz etkisi olmuştur. Baktığınız zaman Adana kültür faaliyetlerinin çok fazla olmasının ya da çok değerli isimlerin çıkmasını esas nedeni de işte bu kültürel mozaiğin bir parçası olduğunu düşünüyorum.” Zeydan Karalar’ın ardından 2 yıl da Akif Kemal Akay’la çalıştıktan sonra Büyükşehir’de Altın Koza AŞ’ye Genel Müdür olarak atandığından da söz eden Orhan, “Burası tabii çok daha büyük bir dünya. Son iki yıldır aktif şekilde bu dünyanın içinde var oluyoruz. Bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

‘’TECRÜBELERİMİ İCRAATA DÖKMEK İSTİYORUM’’

Orhan, “Zaten yerel yönetimlerin içerisindeyim. Peki neden adayım?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Seyhan’daki tecrübelerim, Büyükşehir’deki tecrübelerim, yaşam tecrübelerim Seyhan’da çok daha iyi projeler yapabileceğimizi gösterdi. Benim 2019’da da aday adaylığı sürecim olmuştu. Başkan olursam eğer projelerimi yaparken, sivil toplum kuruluşlarıyla yan yana durmaya çalışacağım. Eğer belediye başkan adaylığım açıklanır belediyeyi kazanırsam da bütün sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını referans olarak alacağız.”

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor