İKİ OZAN GÜLAÇTI!

Tarih 13 Ekim 2016’ydı. O gün Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis toplantısı vardı AKP Büyükşehir Grup Başkanı Ozan Gülaçtı, Başkan Hüseyin Sözlü’yü her zaman olduğu gibi sert sözlerle eleştiriyordu..

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  AKP Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı’yı bağırarak salondan atmaya kalkışmıştı.. Gülaçtı, AKP grubuyla birlikte salonu terk ederken, Başkan Sözlü, “Neredeyse Altın Koza üzerinden hırsızlık yaptığımı söyleyecek. Oyuncak gibi kuruyorlar, geliyor konuşuyor. Dışarıda da ‘kikikiki’ yapıyor yüzüne. Var mı böyle avanta? Biz de Adana çocuğuyuz ya. Belediye başkanı sıfatımız var diye diğer sıfatlarımızı terk etmedik ki” diyerek tepkisini dile getiriyordu.

Aynı olayları bugün da Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Zeydan Karalar yaşıyordu.. Ozan Gülaçtı gelirim filminin başrol oyuncusu gibiydi.

Tarih 11 Ekim 2021 Yani 5 yıl sonra..

Yani önceki gün..

Yine Adana Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı vardı.. AKP’nin Grup Başkanı Ozan Gülaçtı yine söz almış, kürsüye gelmişti.. Meclis üyelerinin eli yüreğindeydi, yine gerilim filmi korkusu yaşanıyordu.. Ama beklenmedik bir ses tonuyla beklenmedik bir konuşma yaptı Ozan Gülaçtı..

Ne mi dedi? Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a candan teşekkür etti..

Neden mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’ya gelişinde gösterdiği ilgi, alaka ve duyarlığı için..

E be  kardeş..Z eydan Karalar’a teşekkür etmen için illa Cumhurbaşkanı’nın Adana’ya gelmesi mi gerekiyordu.?

Bir de Adana’ya hizmet için kol kola girseniz, boş sözlerle eleştireceğinize akıl yolunu seçseniz daha iyi olmaz mı?

KARALAR’DAN SOĞUK ŞAKA

Önceki günkü Adana Büyük şehir Beleiye Meclis toplantısında CHP’nin  Adana Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi Meclis üyesi  Askeri Dağlı, Başkan Karalar’a duyamadığımız bir laf attı.. Zeydan Karalar, atılan lafın karşılığında Askeri Dağlı’ya cevap olarak şöyle dedi;

 “Seçimde seninle Soner Çetin  Belediye Başkan adayı olur yarışırsınız..”

Açık söyleyelim, bu şakadan öte, soğuk bir şakaydı..

Keşke Askeri Dağlı laf atmasaydı, keşke sayın Zeydan Karalar öyle cevap vermeseydi..

Hüseyin Sözlü, Belediye Başkanlığı döneminde AKP Grup Başkanı  Ozan Gülaçtı ile tartıştığı bir görüntü.. Benzeri görüntüler Sözcü döneminde olduğu gibi Karalar döneminde de sürüyordu.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana ziyaretine kadar.. İnşallah gereksiz tartışmaları sonlanır, Adana’ya hizmet önerileri getirilir..

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor