İzmir’de Adana Rüzgarı Esti

ADANA (BÖLGE)-İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği’nin gerçekleştirdiği ‘5 Ocak Kurtuluş Gecesi’ coşkulu geçti.  İzmir Bayraklı Havuz Müzikholdeki etkinliğe Seyhan Belediye Başkanı CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar  katıldı. Türk bayraklarıyla donaltılan gece saygı duruşu, istiklal marşı ve 10.Yıl marşının ayakta söylenmesiyle başladı.

Ardından yönetim kurulu üyeleriyle sahneye çıkan İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği Başkanı Arif Kayakşu 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşunu 97. Yılı anısına dolayısıyla düzenledikleri katılan misafirleriyle tek tek ilgilenerek teşekkür etti. Başkan Kayakşu iki şehir insanlarını buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirterek; “İki kent insanlarımızı birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak bizlere mutluluk ve huzur veriyor” dedi.

PLAKET VERİLDİ

Ardından İzmir ve Adana’ya katkı, destek veren başarılıbürokrat, iş adamları, yazar-gazeteci ve sporculara plaket takdim edildi. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türk edebiyat  yazarı  Muzaffer İzgü’nün oğlu  Ahmet İzgü, Adanaspor ve Demirspor’un efsane kaptanı Ercan Aslankeser, Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Enver Kutlu Sönmez, Tatlıcı Köse Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Karahan, Elit Haber Gazetesi adına Erol Şennur ile eski basketbolsu Orhan  Calba’ya birer plaket takdim edildi. 

Daha sonra adana Büyükşehir Belediyesine ait folklor ekibi ve yerel sanatçılar sahneye çıkarak misafirlere unutulmayacak anlar yaşattı.

İzmir’deki Adanalıları bir araya getiren geceye Adana’dan da katılımın fazla olması dikkat çekerken, ünlü sanatçı Ahmet Selçuk İlkan gecenin sunuculuğunu yaptı, şarkılarıyla davetlilere güzel anlar yaşattı.

Bu arada Belediye Başkanları Zeydan Karalar ve Hüseyin Mutlu Akpınar  misafirlerle piste çıkarak çifte telli oynadı. Arkasından halay çekerek yöresel oyunlarını sergilediler. Eğlence gece geç saatlere kadar devam ederken konuklara yöresel kebap, tatlı ve şırdan ikram edildi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor