KADIN GİRİŞİMCİLERDEN ADANA’YA 5.EMEK PAZARI

(HABER MERKEZİ)-8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen Kadın Emeği Pazarı’nın beşincisi  törenle açıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kadın kooperatifleri, kadın girişimci ve kadın üreticilerinin kendi imkânları ile ürettikleri el emeği hediyelik ürünleri Kadın Emeği Pazarı’nda Adanalılarla buluşturdu.

Beşincisi düzenlenen Kadın Emeği Pazarı “Ürettikçe Hep Güçlü” sloganıyla Atatürk Parkın’da Çınarlı Mahallesi Ziyapaşa Bulvarı’nda Adana’da faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ve kadın üreticilerin katılımı ile düzenlendi.

ÇEŞİTLİ ÜRÜNLER SATIŞA SUNULDU

Kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek, kentte yaşayan girişimci kadınların el emeği ürünlerini gelire dönüştürmelerine destek olmak amacıyla açılan pazarda; takı, örgü, tığ, dikiş, süsleme, boyama, el yapımı çanta, örgü bebek, kanaviçe, seramik, çini, mum, doğal taş süsleme, cam, resim ve benzeri alanlarda üretilen birbirinden renkli ürünler, satışa sunuldu.

FARKINDALIK ADINA BİLGİLENDİRME DE YAPILDI

Kadın Emeği Pazarı’nda, Adana Barosu Kadın Hakları Merkezi iş birliği ile hukuki danışmanlık hizmeti, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı uzman meslek elemanları tarafından psiko-sosyal bilgilendirme ve Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenledi. Ayrıca pazarda, uzman meslek elemanları tarafından Kadın Emeği Atölyesi de düzenlenerek kadınların üretim sürecinde karşılaştıkları engelleri toplumsal cinsiyet bağlamında konuşarak nasıl aşılacağına dair fikir alışverişinde bulunuldu.

Adanalı kadın kooperatifleri, kadın girişimci ve kadın üreticiler tarafından üretilen el emeği göz nuru birbirinden güzel el emeği ürünlerinin yer aldığı stantları ziyaret eden vatandaşlar,  sevdiklerine özgün hediyeler almak için Kadın Emeği Pazarı’nda alışveriş yaptı.

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor