MİLLETVEKİLİ AYHAN BARUT EMEKLİLERİN SESİ OLDU;

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada şu uyarıda bulundu; “Bayramlar normal şartlarda sevinçlerin ve mutlulukların arttığı, dayanışma ve paylaşmanın çoğaldığı günlerdir. Ancak insanlarımız ne acıdır ki kara kara düşünüyor. Çünkü elde yok, avuçta yok. ‘Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime’ diye feryat eden insanlarımızın çığlığı duyulsun”  dedi

(HABER MERKEZİ)-Cumhuriyet Halk Partisi  Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, gerçek bir bayram kutlaması için Kurban Bayramı için emekliler ve asgari ücretli çalışanlarla, dul ve yetim maaşı alanlara asgari ücret seviyesinde bayram ikramiyesi verilmesini istedi. Yurttaşın kurban kesmek bir yana evine 1 kilo et dahi alamadığına dikkat çeken Barut, “Bir bayramı daha insanımıza zehir etmeyin, emeklilerimize ve emekçilere asgari ücret seviyesinde ikramiye verin. Memleketimizde maalesef bayram havası yaşanmıyor, çekilen çiledir. Bunu düzeltmek zorundayız” dedi.
“ELDE YOK, AVUÇTA YOK”
Yaklaşan Kurban Bayramı’nda 17 bin lira alan asgari ücretlilerin, 10 bin lira maaşa mahkum edilen emeklilerin, insanlık dışı aylık ödenti verilen dul ve yetimlerin çaresiz ve sahipsiz kaldığını aktaran Ayhan Barut, “Bayramlar normal şartlarda sevinçlerin ve mutlulukların arttığı, dayanışma ve paylaşmanın çoğaldığı günlerdir ancak insanlarımız ne acıdır ki kara kara düşünüyor. Çünkü elde yok, avuçta yok. ‘Bayram gelmiş neyime, kan damlar yüreğime’ diye feryat eden insanlarımızın çığlığı duyulsun” diye konuştu.
“BAYRAM GÜNÜ DARDA KOYMAYIN”
Bu hafta emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi ödenmeye başlandığını hatırlatan Ayhan Barut, şunları kaydetti:
“Emeklimiz 10 bin lira maaşla evinin kirasını mı ödesin, faturalarını mı yatırsın, parası kalırsa bayram mı etsin? İnsanımızı böyle zora soktular, dertler deryasında yüzdürüyorlar. Bakın, Prof. Dr. Tuncel, temel amacının yarının vatandaşlarına barış, adalet ve kapsayıcı toplumlar yaratma sürecinde gerekli bilgi ve donanımı kazandırmak olan projede Türkiye’yi temsilen. Dul ve yetimlerimiz bırakın kurban kesmeyi eline geçen aylık ve çeyrek ikramiye ile evine 2 kilo et alamaz. Bu nasıl bir düzendir böyle. Yazıklar olsun. İktidara sesleniyoruz. Bir bayramı daha insanımıza zehir etmeyin, emeklilerimize ve emekçilere asgari ücret seviyesinde ikramiye verin. İnsanlarımızı bayram günü darda koymayın. Memleketimizde maalesef bayram havası yaşanmıyor, çekilen çiledir. Bunu düzeltmek zorundayız.”

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor