Milli Marşımız’ın Kabulünün 103. Yılında Final’e birincilik ödülü

(HABER MERKEZİ)-Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla düzenlenen ‘İstiklal Marşını En Güzel Ben Okuyorum’ yarışmasında Adana Final Okulları, 5. sınıf öğrencisi Tevfik Süha Mutlu ile Adana Birincisi oldu.

Vali Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yiğit, İstiklal Marşını En Güzel Okuma Yarışması’nda Adana Birincisi olan Özel Adana Final Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Tevfik Süha Mutlu’ya ödülünü, düzenlenen törenle verdi.

Okulunda büyük bir coşkuyla karşılanan Tevfik Süha Mutlu’nun , İstiklal Marşı’nı okumasıyla güne başlayan Adana Final Okulları, anma törenine okulun tiyatro salonunda devam etti.

Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem, Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin sergilediği İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un o dönem yaşadıklarını anlatan program izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kurucu Şevket Ertem, “Vatanın bütünlüğü ve bayrak sevgisini pekiştirdiğimiz bu anlamlı günde Adana Birincisi olan öğrencimiz Tevfik Süha Mutlu’yu , ailesini ve emeği geçen öğretmenleri kutlarım” dedi ve bu anlamlı günün anısına  hediyesini taktı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor