‘Müzede Geleneksel Dokunuşlar’ sergisi açıldı

ADANA (BÖLGE)-Vali Mahmut Demirtaş, Adana Müze Müdürlüğü ve Akdeniz Geleneksel El Sanatları Derneğince ortaklaşa yürütülen eğitim projesi kapsamında hazırlanan “Müzede Geleneksel Dokunuşlar’’ sergisinin açılışını yaptı.

 Vali Demirtaş, 7-15 yaş arası çocuklar, Down sendromlu vatandaşlar ve Akdeniz Geleneksel El Sanatları Derneği üyelerince hazırlanan eserlerin yer aldığı serginin hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ettiğini dile getirdi.

 Sergide yer alan birbirinden güzel eserleri inceleyen Vali Demirtaş,  ‘’Çocuk Gözünden Vali’’ temasıyla kendisini resmeden Şehit Tolga Özdinç İlkokulu öğrencisi 7 yaşındaki Döndü Naz Bozan’la sohbet ederek minik çocuğun kendisine hediye ettiği resim için ayrıca teşekkür etti.

 Ebru, kumaş baskı, dokuma, kağıt telkari, deri işleme, minyatür, mozaik gibi el sanatlarının gelecek kuşaklara aktarılmasında bu gibi etkinliklerin çok önemli olduğuna değinen Vali Demirtaş, Adana Müze Müdürlüğü fuaye salonunda 3 Mart’a kadar açık olacak sergiye tüm vatandaşları davet ettiğini dile getirdi.

 Vali Mahmut Demirtaş’ın sergi açılışına Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ve kamu kurum temsilcileri katıldı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor