NEDEN BU ALDATMACA

NEDEN BU ALDATMACA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya İlişkileri Koordinatörü, gazeteci Şükrü Küçükşahin’in kardeşi,  Cemal Küçükşahin Corona virüs nedeniyle ölmüş, ancak ölüm raporu ‘bulaşıcı olmayan hastalık, doğal ölüm’ diye düzenlenmiş.

Küçükşahin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Acımızı derinden yaşadık, yaşıyoruz da… Ama devletin, acısını yaşayan bizlerle alay etmesini de hiç anlamıyoruz. Canımızı kaybettik, nasıl mı? Covid testi pozitif çıktı. Filyasyon ekibi gereğini yaptı, evde kaldığı 4 günde.  Sonra hastaneye kaldırmak zorunlu oldu, nefes sorunu başlayınca. Hastanede önce yoğun bakıma alındı, sonra entübe edildi.

Bu süreçte oksijen sorunu yaşadı, CRP oranları ve diğerleri bozuldu. Sitokin fırtınası da vurdu geçti. Yani diğer tüm organlar zarar gördü; kalp durdu 10 dakika, örneğin. Uzatmayayım; daha önce hiçbir sağlık sorunu olmayan, bir organından şikayeti bulunmayan canım kardeşim Cemal’imi, testi pozitif  çıktıktan 25 gün sonra kaybettik” ifadelerini kullandı, sonra şöyle devam etti;

“Peki ama devlet, bize verdiği ölüm raporunda, ‘Bulaşıcı olmayan hastalık(doğal ölüm)’ diyor!! PCR testi pozitif çıkan bir hastanın yaşamı, nasıl oluyor da ‘bulaşıcı olmayan doğal ölüm’le sonuçlanıyor? Biri açıklar mı bunu? Neden böyle yazılıyor? Bu Koranavirüs enfeksiyonu değil de ne? Bu kandırmaca değil mi, devlet bize karşı buna neden ihtiyaç duyar?! Merhum kardeşimin yakını olarak da bir vatandaş olarak soruyorum;

Neden bu aldatmaca? Verilecek cevabınız yoksa, şu soruya da cevabınız olamaz. Ama biz yine de soralım;

Bu aldatmaca  kaç kişi için kullanıldı?”

NEDEN BU ALDATMACA

….     …..   ….

BİR ESNAFIN FERYADI

Hiç yorum yapmayacağız, sadece Berkant Y.Türk adlı bir esnafan sosyal medyada paylaştığı feryadını noktasına, virgülüne dokunmadan aktaracağız. Sadece şu soruyu soracağı; Bu feryadı haykarınların ne kadar çoğunlukta olduğunun farkında mısınız?

NEDEN BU ALDATMACA
NEDEN BU ALDATMACA

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor