Nihat Geven mezarı başında anılacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’nin duayen eski başkanı Nihat Geven, ölümünün 1. Yıldönümü nedeniyle mezarı başında ailesi, eş dost ve sevenleri tarafından anılacak.

50 yılı aşkın bir süre Milliyet Gazetesi Spor şefliği yapan ve TSYD Adana Şubesi’nin kuruluşunda yer alıp yaklaşık 25 yıl Şube Başkanlığı görevinde bulunan Nihat Geven için ailesi ve sevenleri tarafından  1 Aralık Cuma günü (bugün) saat 11.00’de Adana Asri Mezarlık’ta bulunan kabristanı başında anma töreni düzenlenecek.

TSYD Adana Şube Başkanı  Engin Kanber, Nihat Geven’in Türk Sporuna çok büyük emekleri olduğunu ve TSYD Adana Şubesi’ne çok büyük katkılar sağladığına dikkat çekerken, tüm dostlarını anma törenine davet etti. Kanber, “Nihat Ağabey, bizlerin duayeni… Adana’da sevgi ve saygının yer aldığı her alanda bulunmuş bir insan. Gazetecilikte O’nu idol sayan çok sayıda meslektaşımız var. Derneğimizin kurulmasında,  tesise kavuşmasında kuşkusuz en büyük destek sahibi Nihat Ağabeydi. O‘nun yeri doldurulamaz. Özlem ile anıyoruz. Unutmadık, unutmayacağız” diye konuştu. (BÖLGE SPOR)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor