“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

HABER: AYŞE TOPAK

ADANA (BÖLGE)-TDB Genel Başkanvekili Hasan Yaman ile Isparta Diş Hekimleri Odası Başkanı Naim Şenyurt beraberindekilerle birlikte çukura düşerek hayatını kaybeden Ali Sinan Cirit’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Hasan Yaman ve Naim Şenyurt, Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ail Sinan Cirit’in 29 Eylül 2021 tarihinde yemekhane inşaatının yanından kaldığı yurda doğru yürürken inşaat alanındaki çukura düşerek, hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak gittikleri Afyon ve Isparta’da temaslarda bulundular.

10 Ekim 2021 tarihinde önce Afyon/Dinar’a giden TDB Genel Başkanvekili Hasan Yaman ile Isparat Dişhekimleri Odası Başkanı Naim Şenyurt acılı ziyaretde bulundular ve Ali Sinan Cirit için okutulan mevlide katıldılar. Burada bir konuşma yapan Yaman, camiamızda büyük bir üzüntüye neden olan bu olaya Türk Diş Hekimleir Birliği’nin en başından beri müdahil olduğunu belirterek, konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

TDB Genel Başkan Vekili Hasan Yaman ve beraberindeki heyet 11 Ekim 2021 tarihinde Isparat Valisi Ömer Seymenoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut’u ziyaret etti. Vali Seymenoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Akbulut da soruşturmayı titizlikle takip ettiklerini ifade ettiler.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti’nde konuyla ilgili bir açıklama yapan Hasan Yaman, “Geçtiğimiz günlerde yurda giderken yemekhane inşaatının yanına açılan çukura düşerek vefat eden Diş Hekimliği Fakültesi ikinci sınıf öğrencimiz Ail Sinan Cirit’in, ailesine taziye ziyaretined bulunmak için Isparta’ya geldik, maalesef okuttuğumuz, büyüttüğümüz üzerine titrediğimiz ve ileride diş hekimi olarak insan sağlığına hizmet edecek bir çocuğumuzun böylesine acı bir şekilde kaybedilmesi bizi camia olarak çok üzdü.

Çocuğumuzun yaşamını kaybettiği yerde önlem alması gerekenler var, denetlemesi gerekenler var.Ancak maalesef ihmal ve kusur bu ölüm olayının yaşanmasına neden olmuştur. Eğer bu tedbirler alınmış olsaydı bu çocuğumuz ölmeyecekti. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Bizler olayın nasıl olduğunu araştırıyoruz. Savcılıkta bu konuda tahkikatlarını sürdürüyor, bu işte bir yanlışlık varsa bu yanlışı kimin yaptığı ve hak ettiği cezaya çarptırılması için biz Türk Diş Hekimleri Birliği olarak elimizden geleni yapacağız ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Ali Sinan’ı geri getirmek mümkün değil ama böyle pisi pisine aramızdan akayıp giden gençlerimizin olmaması için böyle bir olayın üzeri örtülmemesi için ve orada inşaatla ilgili herhangi bir önlem almayıp böyle bir olaya sebebiyet verenlerin mutlaka hak ettiği cezayı alması için bizim mücadelemiz devam edecek. Acılı aileye ve diş hekimliği camiamıza da başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor