Pozantı Belediyespor: 1 – Adana 1954 FK: 1

Yeni sezonda, Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek olan Pozantı Belediyespor, ilk hazırlık maçını Adana 1954 FK ile yaptı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşma 1-1 sona erdi.

 Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın destekleri ile BAL’da mücadele etmeye hak kazanan Pozantıspor’un, adını Pozantı Belediyespor olarak değiştirilmişti. Belediye bünyesine geçen takım, yeni oyuncularla güçlendirilerek iddialı konuma geldi.

 Yine BAL’da mücadele edecek olan Adana Ülkügücüspor’u Adanalı iş insanı Menderes Kutlu satın alarak takımın adını Adana 1954 FK olarak değiştirdi. İki takım da Bölgesel Amatör Lig’in 2021-2022 sezonunda şampiyonluğu hedeflerken, ilk hazırlık maçından dostça ayrıldılar.

Pozantı ilçe stadında oynanan karşılaşmayı izleyenler kıran kırana bir mücadele izlerken, maçın ilk yarısını Adana 1954 FK 1-0 önde kapadı. İkinci yarıda daha diri görülen ev sahibi Pozantı Belediyespor oyuncularının üstün performansı skoru 1-1’e getirmeye yetti. Dostça başlayan hazırlık maçında başka gol sesi gelmeyince karşılaşma 1-1 sona erdi. Takımlarının eksiklerini görme adına yapılan hazırlık maçında oyuncularının performanslarını değerlendiren teknik direktörler, yeni sezon için kafalarında oluşabilecek sorulara da yanıt aradılar. (BÖLGE SPOR)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor