Pozantı-Margetshöchheim kardeşliği resmileşti

(HABER MERKEZİ)-Pozantı Belediyesi ve Almanya’nın Würzbug’a bağlı Margetshöchheim belediyelerinin işbirliği sonucu alınan ‘kardeş şehir’ kararı her iki belediye başkanının imzaları atmasıyla resmileştirildi.

Daha önce Pozantı Belediye Meclisinde alınan oy birliği kararı ile kardeş şehir kararı, Almanya’da yapılan Würzbug’a bağlı Margetshöchheim Belediyesinin Şubat ayı meclis kararıyla da imzalanarak resmiyete kavuştu.

Torosların incisi Kurtuluş Mücadelesinde vilayet merkezi yapmış olmanın yanı sıra, demiryolu inşaatı sırasında Almanlara da ev sahipliği yapan Belemedik’i de bağrında barındıran Pozantı’nın üç dönemdir başarıyla başkanlığını yürüten Mustafa Çay, kendisinin de hazır bulunduğu Margetshöchheim Belediye meclisinin aldığı kararla kardeş şehir çalışmalarının nihayet resmileştiğini söyledi.

ÇAY: “ÇOK EMEK VERDİM”

15 yıllık görev süresinde çok emek verdiğini belirttiği Almanya’nın Würzburg’a bağlı Margetsöchheim Belediyesi ile yürüttükleri kardeşlik yolculuğunun 11 yıl sonrasında geçen yıl Pozantı Belediye Meclisi’nin oy birliği ile aldığı kararın Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından uygun görüldüğünü ifade eden Başkan Çay, “Margetsöchheim Belediye Başkanı Sayın Waldemar Brohm’un resmi daveti üzerine geldiğimiz Almanya’da yapılan meclis toplantısında alınan ‘oybirliği kararı’ ile artık Pozantı’nın Margetsöchheim’in kardeş şehir olması resmileşti. Bu resmi programda bizleri ülkemiz adına katılımı ile onurlandıran Nürnberg Konsolosu Sayın Adnan Bahçekoral beye, bu ilişkiyi sağlayan saygıdeğer dostum Dr. Latif Çelik beyefendiye çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak memnuniyetini dile getirdi.

Bu süreçte kendileri ile aynı düşünceye katkı koyan her iki belediye meclis üyelerine de ayrıca teşekkürlerini ifade eden Başkan Çay, “Artık Pozantı gayretlerimiz sonucunda Avrupalı. Emeğimizi zayi etmeyen rabbime şükürler olsun. Türk Alman Dostluğu hayırlı olsun” dileğinde bulundu.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor