Sağlıkta Biorezonans dönemi

Biorezonans tedavisi, 400’e yakın hastalıkta uygulanan ve 50 yılı aşkın süredir tecrübeli hekimlerin hastaya uygulayabileceği, bütüncül yaklaşımı benimseyen bir tedavi yöntemi. Türkiye’nin diğer büyük şehirlerinde olduğu gibi Adana’da da yaygınlaşmaya başlayan yöntem hakkında bir konferans düzenledi.

 (HABER MERKEZİ)-Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan, Avrupa’da 50 yıldır önemli tamamlayıcı tıp yöntemleri arasında kabul gören ‘Biorezonans’ ile ilgili Adana’da bir konferans düzenlendi. Dr. Doğanay Kürkcü, “Hastalık yoktur hasta vardır” görüşü ile kişiye özel tedavi planlaması yapılabilen ‘Biorezonans’ sistemi hakkında bilgilendirme amaçlı düzenlediği konferansta, ilaçsız ve ağrısız destekleyici yöntemi anlattı. Her insanın parmak izi gibi vücut frekansı açısından da eşsiz olduğunu vurgulayan Dr. Kürkcü, kişinin kendi vücut frekans bilgileri kullanılarak BİCOM Biorezonans cihazı aracılığı ile fizyolojik sağlıklı bilginin desteklenmesinin yanı sıra, virüs parazit gibi patolojik frekansların da tespit edilerek vücuttan uzaklaştırılmasının tedavi sürecine etkilerinden bahsetti.

KANSER TEDAVİSİNE DESTEK VERİYOR

Sağlam dokuyu desteklemek ve hastalık belirtilerine neden olan kök nedeni tespit etmek suretiyle vücudun tekrar bağışıklık gücünü kazanmasına yardımcı olan bu yöntem sayesinde kalıcı çözüme ulaşmanın mümkün olduğu ifade eden Dr. Doğanay Kürkcü, ‘’Cerrahi müdahale gerektiren rahatsızlıkları olanlar dışında, mevcut tedavisi modern tıp metotları ile devam eden tüm hastalar için yardımcı ve destekleyici tedavi metodu olarak Biorezonans’tan yararlanılabilir. Biorezonans yöntemi, kanser dahil  400 ayrı hastalığın iyileştirilmesinde destek ve yardımcı tedavi yöntemi olarak hekimlerce kullanılmaktadır. Ayrıca önleyici ve koruyucu terapi metodu olarak da Biorezonans’tan yararlanmak mümkündür’’ dedi.  

HEKİM TARAFINDAN UYGULANMALI

Kürkcü, şunları kaydetti; Biorezonans terapileri, 4 bin yıllık kadim akupunktur tedavilerinden feyz alınarak batı bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Akupunktur noktaları üzerinden ve etkin elektrotlar yardımı ile tedavi bilgisi vücuda titreşimlerle iletilerek iyileşme gerçekleştirilir. Kirli hava, elektromanyetik kirlilik, doğal olmayan gıda, hastalık etkenleri, stres ve buna benzer pek çok nedenden dolayı bombardıman altında kalan mükemmel bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve detoksorganlarını desteklemesi konusunda bilinen en etkili yöntemlerdendir. Biorezonans tedavi planlamasında kişiden alınan hastalık öyküsü, biokimyasal kan değerleri,sosyo-kültürel yaşantı verileri ve vücuttan alınan kan yardımıyla yapılan frekans test sonucu ortaya çıkan bilgiler, bütünlük içinde değerlendirilir. Sigara bağımlılığında olduğu gibi tüm bağımlılıklarda destek terapi olarak sağlık problemlerinin giderilmesini kolaylaştırır. Hastalıklar söz konusu olduğunda Biorezonans desteğinin bir hekim tarafından verilmesi büyük önem taşır. Gittikçe kullanımı yaygınlaşan bu yöntemin, hastaların mağduriyetini önlemek açısından, halkımız tarafından iyi tanınması ve anlaşılması çok önemlidir. Çünkü, etkisi olan her şeyin yan etkisi de vardır. Dolayısıyla hekim tarafından değerlendirilmesi önem arz eder.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor