ŞİMŞEK, FENERBAHÇE’YE KONUK OLUYOR

Adana Demirspor, Trendyol Süper Lig’in 31.haftasında yarın saat 20.30’da İstanbul’da oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarını tamamlayarak dün uçakla İstanbul’a giderek kampa girdi. Son antrenmanda futbolcuların oldukça istekli ve arzulu oldukları gözlendi. Takımda morallerin çok yüksek olduğu gözlenirken Teknik Direktör Hikmet Karaman da son haftalarda form grafiği yükselen Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan ile bir araya gelerek Fenerbahçe maçıyla ilgili bir süre sohbet etti. Fenerbahçe-Adana Demirspor  maçını Arda Kardeşler yönetecek. Kardeşler’in yardımcılıklarını Mehmet Emin Tuğral ile Deniz Caner Özaral yaparken, Oğuzhan Çakır da dördüncü hakem olarak görevlendirildi.

Öte yandan Adana Demirspor, olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçınnı PFDK sevk kararlarına tepki gösterdi. Kulüpten yapılan açıklamada ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’na altı soru yöneltildi.

İşte Adana Demirspor’dan yapılan açıklamada kullanılan ifadeler: 15 gün önce oynanan müsabakada yaşanan saha içi ve saha dışı olaylar herkesin malumudur. Her nasılsa, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulları, bugüne kadarki bütün olaylarda ivedi olarak disiplin sevklerini ve hemen akabinde ceza tesisini gerçekleştirmesine rağmen, ülkenin gündemine oturan bu olayda sevk için tam 15 gün beklemiştir.

’15 GÜN NEDEN BEKLENMİŞTİR?’

Yine, TFF Hukuk Kurulları 15 gün sonra gerçekleştirebildiği bu sevk neticesinde, olaylara karışan kişileri eksik tespit etmiş ve sevkleri tedbirsiz gerçekleştirmiştir. Tüm kamuoyunun önünde cevaplanmak üzere bazı sorular sormak istiyoruz.

 • Müsabakada yaşanan olaya karışan kişiler, TFF Kurullarının ve yetkililerinin gözünden mi kaçmıştır?
 • 2- Delil toplama yükümlülüğü bulunmayan kurullar, ülkenin bir numaralı gündemi haline gelen bu konuda 15 gün neden beklemiştir?
 • 3- Neden disiplin sevkleri ilgili takımların müsabakalarına 2 gün kala yapılmıştır?
 • ”TEK İSTEĞİMİZ ADALET’

4-“Kavga, saldırı” nedenleriyle gerçekleştirilen ve tüm kamuoyunda tüm açılarıyla yayınlanan görüntülere rağmen, bu sevk-lerde TFF Hukuk Kurullarının tarihinde görülmeyen “tedbirsiz” sevkin arkasındaki sebep nedir?

 • Bugün itibariyle tedbirsiz sevk olunan (veya olması gereken) futbolculara; ceza verilmesi halinde tedbirsiz sevkin yapıldığı tarih itibariyle, ceza verilmemesi halinde ise Türk futbolu adına adaletsiz bir karar olmayacak mıdır?
 • 6-TFF Hukuk Kurullarının görevi Talimatları uygulamak mıdır yoksa ülkenin nabzına göre hareket mi etmektir? Hukuka aykırı bu yaşananlardan sonra yaptığımız bu “tedbirli” açıklamadan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmeyeceğimizi umuyor, bu hususta tüm takdiri kamuoyuna bırakıyoruz. Sayın TFF Hukuk Kurullarından tek isteğimiz:ADALET ADALET ADALET.” (HABER: MEHMET APAYDIN)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Röportaj

  Sağlık

  Spor