SİZ KİMSİNİZ?

Önce Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in kim olduğunu, sonra Soner Çetin’i kimlerin hedef tahtasına oturtup, aday olmasını engellediğini yazalım, sonra Siz Kimsiniz? sorusuna cevap arayalım;

Soner Çetin, 1968 yılında Adana’nın Yüreğir ilçesi Şıhmurat köyünde doğdu.
Çocukluğu ve ilk gençliği Sarıyakup Mahallesi’nde geçti. İlköğrenimini İnkılap İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ile Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı.
1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi, 1992 yılında mezun oldu. Hemen memleketi Adana’ya dönerek Adana Barosu’nda avukatlık stajına başladı.
Soner Çetin 1993 yılından bu yana Adana Barosu’nda kayıtlı üyesi olarak serbest avukatlık yaptı. Belediye başkanı seçilmesiyle birlikte bu görevini bıraktı.
Bugüne kadar birçok sivil toplum örgütü, dernek ve spor kulübünde yöneticilik yapan Av. Soner Çetin Adana Barosu bünyesindeki çeşitli komisyonlarda görev aldı.
2004 yılında Adana Barosu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çetin 2006 yılında Adana Barosu Demokrat Avukatlar Grubu’na.
Siyasal yaşamına 1992 yılında CHP’nin Seyhan ilçe örgütünde kurucu üye, ilçe ve il yöneticisi olarak atılan Soner Çetin partinin çeşitli kademelerde görevler üstlendi.
Soner Çetin 2009 yılında CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.
Çetin 2010 yılı Mayıs ayında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.
2014 yılı 30 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Çukurova Belediye Başkanlığına seçildi.
Evli ve 3’ü kız, 4 çocuk babası olan Av. Soner Çetin İngilizce ve Almanca biliyor.

Kendisi ve ailesinin tamamı yüksek tahsil görmüş, bu ükeye avukat, öğretmen, sosyal aktivitesi olan ve hayatın her alanında insanlık adına  hizmet vermiş insanlardır Soner Çetin ve ailesi..

Peki siz kimsiniz?

Kendi beceriksizliğini kapatıp, siyasi rant peşinde koşuşturan CHP içinde ağalık taslayanlar, sorumu size; SİZ KİMSİNİZ?

Soner Çetin, sizin gibi sonradan olma değil, Ata’dan olma  CHP’lidir, kendisi ve ailesi ömrünü CHP’ye vermiştir, rantçı değil hep Atatürkçü olmuş bireyleri  yüksek eğitim görmüş bir ailedir..

Soner Çetin, İYİ Parti adayı olamazmış!

Adaylığına  itiraz edilmiş.. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu?

Sözümüz itiraz edenlere; UTANMIYOR MUSUNUZ?

Kendi partinizin Belediye Başkanı adaylığını önlüyorsunuz, bir başka Atatürkçü olan İYİ Parti’den aday olmasına itiraz ediyorsunuz.. Demokrasi anlayışınız, seçme ve seçilme hakkına bağlılığınız bu mu?

 

 

Gerçekten merak ediyorum SİZ KİMSİNİZ?

Var sayalım Soner Çetin’in adaylığına itirazınız kabul edildi, aday gösterilmedi, bayram mı edeceksiniz?

Önce CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili sayın eczacı Burhanettin Bulut’a bir çift sözümüz var;

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın 5 personeline, polis operasyon düzenledi, rüşvet suçundan 7 belediye personeli tutuklandı, ne oldu da arkasında durdunuz bar bar bağırıp bunun bir algı operasyonu olduğunu günlerce söylediniz.. Bakın o insanlar hala cezaevinde.. Özel Kalem müdürü de makamında öldürüldü. Merhum Ege Bagatur’un silahlı saldırısından bu yana böyle bir  vahşet görülmemişti, neden görmezden, duymazdan geldiniz, kuzuların sessizliğine yattınız..

Evet.. Gençliğini, ailesiyle birlikte CHP’ye adayan Soner Çetin’in İYİ Partiden aday gösterilmesi, uykularınızı kaçırdı değil mi?

Sizin uykularınızı kaçıracak bir sır da vereyim mi;

CHP İÇİNDE TANINAN, SEVİLEN VE ÇEVRESİ OLAN BİR GRUP DÜN AK PARTİ’NİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FATİH MEHMET KOCAİSPİR’İ ZİYARET ETMİŞ, DESTEK SÖZÜ VERMİŞLER..

Gördünüzmü  büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün kurduğu CHP’yi nereden nereye getirdiniz!.. Aynı soruyu yineliyorum SİZ KİMSİNİZ?

Siz Soner Çetin’in kazanmasından bu kadar mı korkuyorsunuz?

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor