SONER AMCALARI’NDAN ÇOCUKLARA NASİHAT; ”ATATÜRK’ÜN İZİNDE OLUN”

Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Kurtuluş Gülen Yüzler Semt Kreşini ziyaret eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kreş çocuklarına Büyük Önder Atatürk’ün izinden ayrılmamaları öğüdünde bulunarak, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların haklarını her alanda savunmalıyız” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çocuklara Büyük Önder Atatürk’ün izinden ayrılmamalarını öğüdünde bulunarak hepsinden söz istedi ve öğrenciler toplu olarak söz verdi.

Dünya Çocuk Hakları Günü dolasıyla Kurtuluş Gülen Yüzler Semt Kreşini ziyaret eden Başkan Soner Çetin, tek tek sınıfları gezdi, çocuklarla sohbet etti ve günün anlamını sorarak adeta sınav yaptı.. Kreş çocuklarının verdiği cevaplardan çok mutlu olduğunuu söyleyen  Başkan Soner Çetin, “Bugün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü. Dünyada yaşayan tüm canlıların belirli hakları vardır. Doğal olarak çocuklar da belirli haklara sahiptir. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz” dedi.

Başkan Soner Çetin, çocukların en iyi şekilde yetişmesi için çaba harcadıklarını belirterek, “Şimdi bana Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacağınıza dair söz vermenizi istiyorum” ifadesini kullandı. Çocuklar hep bir ağızdan “Söz” diye bağırınca Başkan Soner Çetin çok mutlu olduğunu, Atatürk’ün cumhuriyeti Tü rk gençliğine emanet ettiğini hatırlattı.

Başkan Soner Çetin, bir süre çocuklarla sohbet ederek, onların sohbetlerine  katılırken Çocuklarla keyifli zaman geçirirken,  anne babalarını üzmemelerini istedi. Başkan Soner Çetin, kreş ziyaretinde çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor