SONER ÇETİN VE HİZMETLERİ

SONER ÇETİN VE HİZMETLERİ

 Soner Çetin, 1968 yılında Adana‘nın Yüreğir ilçesi’ne bağlı Şıhmurat köyünde dünyaya gelmiş.

Çocukluğu ve ilk gençliği Sarıyakup Mahallesi’nde geçmiş. Yani yiğitliğin harman olduğu yerde..

İlköğrenimini İnkılap İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ile Adana Erkek Lisesi’nde tamamlamış. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmiş,1992 yılında mezun olmuş. Adana’ya dönerek Adana Barosu’nda avukatlık stajına başlayan Soner Çetin, 1993 yılından itibaren Adana Barosu’nda kayıtlı üye olarak serbest avukatlık yapmış.

Çetin, bu arada siyasete soyunmuş, Çukurova Belediye Başkanı adayı olmuş, rakiplerini bir değil, iki defa geride bırakarak Başkan seçilmiş.

Ve görevi devraldıktan sonra kolları sıvamış, gecesini-gündüzüne katarak hizmet yarışında oy verenleri mahcup etmemiş, sevenlerinin sayısını hızla yükseltmiş. Sosyal alanı genişleten Soner Çetin, birçok sivil toplum örgütü, dernek ve spor kulübünde de yöneticilik yaparak sevenlerinin sayısını daha da artırmış.

Genç yaşta evlilik yapan Çetin,  3’ü kız, 4 çocuk babası olmakla kalmayıp, dede de olmuş. Bu arada İngilizce ve Almanca gibi yabancı diller öğrenmiş..

Çukurova Belediye Başkanlığı’na ikinci kez ve farkla seçilen Soner Çetin, hizmeti özellikle çocuklar,  gençler ve kadınlara yöneltmiş,  yoğunlaştırmış.. Çok sayıda kreş kurmuş, hem çocuklara hem de annelerine hizmet sunmuş..

Gençlere spor alanları kurmuş, uyuşturucu ya da diğer kötü alışkanlıklardan uzak tutmuş.. Kadın sığınma evi kurmuş, huzurlu yaşasınlar diye.. Ara sokakların bakım ve onarımı bir yana, tertemiz bir Çukurova yaratmış.. Semt pazarları kurmuş.. Gençlere Atatürk sevgisini daha çok aşılayabilmek için NUTUK dağıtmış.. İstemiş ki gençler Atatürk’ü Nutuk’la daha çok tanısın..

Çukurova’nın GülenYüzü olarak bilinen Soner Çetin, bu hafta daha bir başka yoğun.. Adeta seferberlik halini yaşıyor.. Yine yaptığı hizmetlerin açılışını yapacak.. Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri de katılıyor..

İsterseniz, konuyla ilgili açıklamayı Soner Çetin’den alalım;

“Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana’ya geleceği tarih 28 Kasım olarak netleşti. Toplu açılış ve temel atma töreni yapacağız. Törende, 530 kişilik Atatürk Öğrenci Evi, Yüzüncüyıl Çok Amaçlı Kapalı Semt Pazarı, Huzurevi Gülen Yüzler Semt Kreşi ve Kadın Kooperatifi ile 4 yeni parkımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca Adana Lezzetleri Çarşısı ve Müslüm Baba Parkı, Mola Evi, Mahfesığmaz Semt Kreşi, Adana Koop Kapalı Semt Pazarı ve Yüzüncüyıl Emekli Dinlenme Evi’nin temelini Sayın Genel Başkanımız atacak. Böylece semt kreşlerimizin sayısı 9’a, emekli dinlenme evleri de 14’e çıkacak. Pandemi kurallarına uygun olarak yapacağımız törene tüm muhtarlarımızı davet ediyorum. 6,5 yıllık görev süresi içerisinde 5 toplu açılış yaptık ve hayata geçirilen projelerimiz Türkiye‘ye örnek oldu. Aynı hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Söz verdiğimiz her vaadi de hayata geçirdik.”

İşte size polemiklere girmeyen, sadece hizmet üreten bir başkanın kısa ve öz hikayesi..

Gazetecinin görevi layıkıyla hizmet verenleri  de, vermeyenleri de komuoyuna duyurumak. Çünkü gazetecinin görevi tarafsız olmak, haklıya haklı, haksıza haksız olduğunu belge, ya da tanıklarıyla kamuoyuna duyurmak. Biz görevimizi ve tarafsızlığımızı sürdüreceğiz, uluyanlar da İT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR anlayışıyla değerlendireceğiz.

Şimdi biz bu yazıyı kaleme aldık ya, fitne yuvası harekete geçer, “Ne götürdü?” dedikodusunu yazar, ya da yayar..

Böyle düşünenler için söylenecek çok şey var ama bir şey söyleyerek yetinelim; HERKESİ KENDİNİZ GİBİ Mİ BİLİYORSUNUZ!..

SONER ÇETİN VE HİZMETLERİ

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Röportaj

  Sağlık

  Spor