TEBRİKLER GÜNDOĞDU LİSESİ

Adana Gündoğdu Koleji Lise Robotik Takımı, Türkiye’den 1500’den fazla katılımcı, 100’den fazla okul ve 500’den fazla takım arasında birinciliği elde edip finalist oldu. Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, teknolojiyi çok önemsediklerini ve Türkiye genelinde alınan bu başarının çok önemli olduğunu vurgulayıp, “Tüm okullarımızda teknoloji en iyi şekilde kullanılıyor. Robotik Kodlamada başarılar artarak sürecektir. Tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

(HABER MERKEZİ)-Düzenlenen 2014 Robot yarışmasına katılan Adana Gündoğdu Koleji; ROBOTISTAN’ın düzenlediği “2024 REX ROBOT” yarışmasında Gündoğdu Lisesi birinci olarak final yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Adana Gündoğdu Koleji Eğitim Genel Müdürü Ömür Karahan, “Takım koçumuz İlker Karagöz ve Öğrencilerimiz Sezar Karahan, Doruk Yağmurcu, Ada Su İmrence, Berk Tulunay ve Muhammed Emin Güven’i tebrik eder, final yarışmasında başarılar dileriz. Çok önemli bir başarı ve Türkiye Şampiyonu olacaklarına inancımız tam” diye konuştu.

 1. GÖKHAN GÜNDOĞDU: TEKNOLOJİYİ ÖNEMSİYORUZ

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, teknolojiyi çok önemsediklerini ve Türkiye genelinde alınan bu başarının çok önemli olduğunu vurgulayıp, “Tüm okullarımızda teknoloji en iyi şekilde kullanılıyor. Robotik Kodlamada başarılar artarak sürecektir. Tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

EMRE BULUT: ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI

Robotik Kodlama ve Teknoloji Öğretmeni Emre Bulut ise, “Bu yarışmanın önemi öğrencilerin kod robotik becerilerini geliştirmek. Yeni dünya düzeninde teknolojik gelişmelerin takibini sağlayan bir yarışmadır. Öğrencilerimiz Online yarışmada ki soruları çözerek 3d model devre kartı üzerinde kodlama yaparak diğer takımlardan hızlı ve eksiksiz bir şekilde soruların tamamını çözdü. Bu yarışmaya Türkiye’den 1500’den fazla katılımcı 100’den fazla okul ve 500’den fazla takım arasında öğrencilerimiz birinciliği elde etmiş finalist olup okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır” diye konuştu.

 

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Röportaj

  Sağlık

  Spor