TEKNOFEST ADANA GENEL KOORDİNASYON VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

(HABER MERKEZİ)-TEKNOFEST Adana için yapılan çalışmalar ile yapılması gereken faaliyetlerin değerlendirildiği Genel Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında yapıldı..
Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Vali Köşger’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Çukurova Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Elvan Kuzucu Hıdır, TEKNOFEST Genel Sekreteri Muhammet Saymaz, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, kurum müdürleri ile diğer ilgililer katıldı.
Toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Köşger; “Bu organizasyonu gerçekleştirmek için Adana’nın tercih edilmesinden dolayı çok mutluyuz, teşekkür ediyoruz. Bunu ilimize yakışır bir şekilde sorunsuz bir şekilde icra edilmesi için hepimize düşen görevler var.” dedi.
Adana’nın festivaller şehri olduğunu ve bu sebeple de bu tarz organizasyonların şehrimizde hem iyi organize edildiğini hem de Adanalıların bu işi severek gönülden yaptıklarını ifade eden Vali Köşger, “Her festivalde gördüğüm şey, Adanalı hemşehrilerimizin o festivalin gereği neyse onu en iyi şekilde yerine getirip coşkuyla katılım sağlamaları. İlimizde yakın zamanda Adana Portakal Çiçeği Karnavalı ve Türkiye Kültür Yolu Festivali’ni 9 gün süreyle çok coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. Bu süreçte ilimizdeki asayiş olayları da minimize oldu, yani normal günlerden daha düşük vukuat oldu. Dolayısıyla Adanalılar çalışmayı bildikleri gibi yeri geldiğinde eğlenmeyi de biliyorlar. Bu sebeple Adanalı hemşehrilerimize festivallerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.
TEKNOFEST’İN Adana’da ilk defa yapılacağını kaydeden Vali Köşger; TEKNOFEST’İN Türkiye çapında çok büyük bir organizasyon olduğunu belirtip “Adana’da TEKNOFEST’İN 10.su yapılacak. TEKNOFEST’İN en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. İlimizde güzel bir TEKNOFEST gerçekleştireceğimizi düşünüyorum.” dedi.
Vali Köşger’in ardından kısa bir değerlendirmede bulunan T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Elvan Kuzucu Hıdır “TEKNOFEST Türkiye’de alanında ilk ve Türkiye tarihinin tüm başlıklarda en büyük festivali. Dünyada da katılımcısı en büyük olan havacılık ve uzay festivali. Böylesi bir festivalin Adana’da düzenlenmesi ülkemiz için Anadolu’muz için, ülkemizin güneyi için çok önemli. Sadece Adana’daki vatandaşlarımız değil Osmaniye, Mersin, Niğde, Kayseri, Karaman gibi tüm civar illerde okuyan tüm genç kardeşlerimiz için bu TEKNOFEST belki de bir dönüm noktası olacak. Vakfımızın adı Türkiye Teknoloji Takımı gerek Adana’daki tüm kamu kurum ve kuruluşları gerekse 125 diğer paydaşımız bu takımın bir üyesi. O sebeple bir takım ruhuyla 10. TEKNOFEST’i Adanamız’a yakışır bir şekilde hep birlikte başarı ile düzenleyeceğiz.”dedi.
Toplantı, TEKNOFEST Genel Sekreteri Muhammet Saymaz tarafından gerçekleştirilen sunumla sürdü.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor