VALİ KÖŞGER, ADANALILARI DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

(HABER MERKEZİ)-Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı yazılı açıklamayla son dönemda başta kendisi olmak üzere üst düzey bürokratların isimlerini kullanarak vatandaşları dolandırmaya çalışan kişiler hakkında uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Son zamanlarda art niyetli kişilerin, başta Vali olmak üzere Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve Özel Kalem Müdürü gibi üst düzey bürokratların isimlerini kullanarak işadamları ve hayırsever vatandaşları ev, iş veya cep telefonlarından aradıkları, çeşitli bahanelerle Valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında kurban bağışı ve para talebinde bulundukları tespit edilmiştir.

Adana Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumunun; vatandaşlar, işadamları ve esnaftan telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi kesinlikle bulunmamaktadır.

Sayın Valimizin yanı sıra herhangi bir kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle ‘yardım’ adı altında kurban bağışı yaptırmaya ve para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü’nün (0322 458 83 27) telefon numarasına ve 112’ye ihbarda bulunması önemle rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor