YÜREĞİRLİ GENÇLER ‘DRONE PİLOTU’ OLACAK

Yüreğir Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Kocaispir, ilk etapta 120 gence pilot eğitimi vereceklerini, önceliklerinin gençler olduğunu söyledi.

(HABER MERKEZİ)-Yüreğir Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Mehmeet Fatih Kocaispir,  geleceğin gözde meslekleri arasında yer alan ‘drone pilotluğu’ konusunda eğitim ve ehliyet almak isteyen gençler için ücretsiz destek programını hayata geçireceklerini açıkladı.

Kocaispir, Avrupa Birliği’ne Uyum, Gelişim, Kültür ve Çağdaş Yaşam Derneği işbirliği ile  “Gökyüzünün Gözleri, Elektrikli Araçların Ustaları” projesi kapsamında, ilk etapta 120 gence ‘İHA-1 (İnsansız Hava Aracı – Drone) Ticari Pilot Eğitimi’ verileceği belirtilerek, “Yüreğir Belediyesi Koordinasyon Müdürlüğü’nce organize edilen eğitimden 16 – 29 yaş grubu gençler yararlanabilecek. Eğitim sonunda katılımcılar, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) onaylı ehliyet ve sertifikanın sahibi olacak” dedi.

Yüreğir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir; “Dijital dönüşümün yaşandığı çağımızda geleceğin meslekleri ve insan kaynağı ihtiyacı da hızla değişiyor. Bu ihtiyaçlardan birisi de yaygın kullanım alanına sahip insansız hava araçları için pilotluk mesleği. Gelişen ve değişen teknolojiye adapte olmak geleceğimiz ve gençlerimiz için oldukça önemli. Bu nedenle kursiyerlerimizi tebrik ediyor, kendilerine eğitimlerde başarılar diliyorum” diye konuştu.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Röportaj

    Sağlık

    Spor